آماده تسهیل توسعه خدمات جهاددانشگاهی در پارس‌آباد هستیم
کد خبر: 4197319
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
فرماندار پارس‌آباد:

آماده تسهیل توسعه خدمات جهاددانشگاهی در پارس‌آباد هستیم

جابر جهانبین گفت: آماده تسهیل زمینه توسعه فعالیت‌های نهاد انقلابی و علمی جهاددانشگاهی در شهرستان پارس‌آباد هستیم.

به گزارش ایکنا، به نقل از جهاددانشگاهی اردبیل، جابر جهانبین، فرماندار شهرستان پارس‌آباد، ۱۱ بهمن ماه در نشست مشترک با حسام رسولی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند در سطح ملی، استان و شهرستان پارس آباد، گفت: متاسفانه در شهرستان پارس‌آباد بسیاری از خدمات این نهاد انقلابی ارائه نمی‌شود.

وی از آمادگی این فرمانداری در راستای تسهیل زمینه توسعه فعالیت‌های این نهاد انقلابی در شهرستان پارس‌آباد خبر داد و افزود: آموزش در زمینه‌های مختلف از نیاز اصلی مردم منطقه است و از ارائه خدمات جهاددانشگاهی در این زمینه قدردانی می‌شود و آماده همکاری در زمینه راه‌اندازی و ارائه خدمات دیگر این نهاد علمی در شهرستان هستیم.

فرماندار پارس‌آیاد با اشاره به اینکه این شهرستان از لحاظ جمعیت پرجمعیت‌ترین شهرستان بعد از مرکز استان است تصریح کرد: با توجه به حجم بالای مهاجرپذیری این شهرستان که روز به روز در حال گسترش است، نیاز مبرم به استفاده از ظرفیت‌های بی‌شمار این نهاد داریم.

جهانبین تاکید کرد: فرمانداری شهرستان با کمال میل آماده تسهیل اقدامات جهاد دانشگاهی و فعالیت‌های مربوطه در شهرستان می‌باشد.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل نیز با اشاره به خدمات گسترده جهاددانشگاهی در عرصه‌های آموزش، پژوهش و فناوری گفت: در شهرستان پارس آباد مرکز آموزش‌های تخصصی جهاددانشگاهی فعال است و ماقصد داریم سایر حوزه‌های جهاددانشگاهی را هم در این شهرستان فعال سازیم.

وی گفت: در زمینه توانمندسازی سازمان‌ها و شرکت‌ها، یکی از طرح‌های حرفه‌ای این نهاد، ارزیابی شایستگی مدیران است که این طرح می‌تواند در تطبیق شغل و شاغل در سازمان‌ها موثر واقع شود و موجب شایسته سالاری، ارتقاء سطح مدیریت و بهره‌وری سازمان‌ها و شرکت‌ها شود.

رسولی ادامه داد: جهاددانشگاهی علاوه بر ارائه آموزش‌های تخصصی به کارکنان سازمان‌ها در امر توانمندسازی خانواده‌ها و آموزش‌های عمومی هم فعال است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل تشکیل پرونده سلامت پزشکی، سلامت روحی و روانی را در دستگاه‌های اجرایی ضروری دانست و افزود: جهاددانشگاهی در این بخش نیز می‌تواند یاری‌رسان سازمان‌ها باشد.

وی ادامه داد: ساز و کار جهاددانشگاهی به صورت فعالیت شبکه‌ای است و سعی شده است تا حد ممکن بروکراسی‌ها را تعدیل کرده و به شکل روان و بدون تشریفات زائد خدمات خود را ارائه نماید.

رسولی حضور جهاددانشگاهی در شهرستان‌ها را مستلزم تقویت زیرساخت‌ها عنوان کرد و افزود: در فعالیت‌های علمی و فناوری نیز جهاد دانشگاهی به دنبال کاربست علم و فناوریست، بدین معنی که این نهاد در این راستا فیمابین دانشگاه‌ها و مردم قرار گرفته است تا علم را به عمل تبدیل کند، ولی سازمان‌های دولتی و بخش مردمی باید فضا و امکانات لازم را در این زمینه تسهیل سازد.

در پایان رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، به تشریح فعالیت‌ها و خدمات علمی، آموزشی، فرهنگی و رسانه‌ای این نهاد اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی در صدد ارائه خدمات با روحیه جهادی و انقلابی برای مردم است. لیکن اگر از سوی فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی و بخش مردمی هم همکاری‌های لازم صورت بگیرد، این خدمات همانند خدمات درمان ناباروری، سلول‌های بنیادی و آموزش‌های تخصصی و مهارت‌محور سریع‌تر می‌تواند در شهرستان‌ها توسعه پیدا کند.

انتهای پیام
captcha