کتاب بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری منتشر شد
کد خبر: 4182842
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹
به همت انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل

کتاب بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری منتشر شد

انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب «بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری» را با رویکردی به حوزه علوم انسانی به‌ویژه بانکداری، اقتصاد پولی و بانکی منتشر کرد.

کتاب بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری منتشر شدبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب «بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری» را با رویکردی به حوزه علوم انسانی به‌ویژه بانکداری، اقتصاد پولی و بانکی منتشر کرد. این کتاب توسط فیدلیو تاتا در دانشکده اقتصاد و حقوق برلین سال ۲۰۲۰ تالیف شده و توسط دکتر امیرعلی فرهنگ عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور استان اردبیل و علی جلیلوند‌نکاری به فارسی ترجمه شده است.

این کتاب دارای هدف سه بُعدی است، اول، به کارمندان علاقه‌مند به بازار جهانی کمک می‌کند تا تصمیم بگیرند کدام قسمت از بازارها مناسب آنها است. دوم، فراهم کردن آمادگی‌های لازم برای استفاده از میز کار و سوم، کمک به محققان دانشگاهی در شناسایی کاربردهای دنیای واقعی نظریه بازار مالی است.

مؤلف در مقدمه این کتاب آورده است: کتاب‌هایی مشابه وجود دارند که تمامی ابعاد مباحث تجارت در بازار جهانی را در برنمی‌گیرند، آثاری از دست اندرکاران آکادمیک یا متخصصان حرفه‌ای هستند که تئوری و عمل را با هم ترکیب می‌کنند، که این کتاب هم قصد انجام مشابه چنین روشی را دارد؛ این کتاب‌ها شامل مبادله نرخ بهره و سایر مشتقات و اوراق بهادار و درآمد ثابت می‌باشد. با این حال، کاری که این کتاب‌ها انجام نداده‌اند، این است که فروش، تجارت و تحقیق را به عنوان سه حوزه تجاری متمایز در نظر مگرفته‌اند که نیاز به تصحیح شخص دارند، تمایز بین فروش، تجارت و تحقیقات در مورد این موارد هنوز به طور گسترده‌ای در محافل دانشگاهی دست کم گرفته شده است اما این کتاب رویکرد دیگری دارد. این قبیل محصولات، بازارها، فعالان بازار و نظریه مالی را از دیدگاه فروش، تجارت و تحقیق متفاوت می‌بیند. در نتیجه، شما چندین بار در مورد یک محصول در سراسر کتاب خواهید خواند بنابر این دانش موجود، در سراسر کتاب مشهود است و تنها در صورت نیاز معرفی می‌شود.

کتاب «بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری» به شرح زیر تنظیم شده است، پس از معرفی مختصر در فصل ۱، در فصل ۲ مروری گسترده در مورد تجارت بانکی، از جمله زمینه های اصلی بانکداری جهانی ارائه شده است. در فصل ۳، مشارکت کنندگان اصلی بازارهای مالی و همچنین مفاهیم دانشگاهی بنیادی منتخب در امور مالی مورد بحث قرار می‌گیرد. فصل ۴ تا ۶ به سه حوزه مجزا از بازارهای جهانی پرداخته است(فروش، تجارت و تحقیق)، فصل ۷ بازار مشتقات را به طور جداگانه دربرمی‌گیرد، زیرا آنها بخشی از هر سه بخش بازارهای جهانی هستند و شایسته است یک بررسی دقیق انجام شود. این کتاب با لیستی از تمرینات در فصل ۸ به پایان می‌رسد.

کتاب «بانکداری شرکتی و سرمایه‌گذاری»، ۳۱۲ صفحه‌ای، در ۸ فصل تالیف شده است و به قیمت ۱۸۰۰۰۰۰ ریال در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

انتهای پیام
captcha