مکتب حسینی در ایران بزرگ‌ترین تهدید در مقابل قدرت نرم آمریکاست
کد خبر: 4169548
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۰

مکتب حسینی در ایران بزرگ‌ترین تهدید در مقابل قدرت نرم آمریکاست

معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: مکاتب تشیع و حسینی در جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین تهدید در مقابل قدرت نرم آمریکا هستند.

جلسه بررسی مسائل سیاسی اجتماعی روز در دانشگاه محقق اردبیلیبه گزارش ایکنا، به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، محسن پناهیان، معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل ۲۶ شهریورماه، در نشستی با عنوان «بررسی مسائل سیاسی اجتماعی روز» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه وضعیت حاکم بر دنیا در شرایط فعلی وضعیت گذار از تک قطبی به چندقطبی است، گفت: نظم نوین جهانی در حال شکل‌گیری در دنیا است و طبق نظر دانشمندان غربی تمام کشور‌های دنیا سعی می‌کنند از این اتفاق عقب نمانده و بهره‌برداری‌های خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی(ص) بزرگترین تهدیدکننده مکتب لیبرالیسم است، افزود: مکاتب تشیع و حسینی در جمهوری اسلامی ایران نیز از بزرگترین تهدید‌ها در مقابل قدرت نرم آمریکا هستند.

معاون سیاسی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه دشمن با ایجاد داعش هجمه بزرگی علیه دین اسلام و به خصوص تشیع وارد کرد، تصریح کرد: عمده هدف کشور‌های غربی نیز گسترش ناتو به سمت شرق بود.

وی با بیان اینکه عمده قشری که آمریکا و کشور‌های غربی طی سال‌های اخیر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده قشر دانشجویان و دانش‌آموزان است، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری امروز درگیر جنگ شناختی هستیم و اسلحه کاربردی مقابله با آن جهاد تبیین است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه رفتار سیاسی آمریکا و عربستان طی یک سال گذشته قابل توجه بوده و پیام مهمی برای دنیا است، ادامه داد: در وضعیت فعلی جای جهاد تبیین خالی بوده و نیازمند توجه ویژه به این مهم هستیم.

وی به ضرورت جهاد تبیین در محیط‌های علمی و دانشگاهی تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود اساتید در کنار بحث‌های تخصصی علمی به بحث جهاد تبیین نیز اهمیت قائل شوند.

انتهای پیام
captcha