تبیین سیره بانوان نمونه اسلام برای دختران جامعه ضروری است
کد خبر: 4142567
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳

تبیین سیره بانوان نمونه اسلام برای دختران جامعه ضروری است

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل حضرت معصومه(س) را الگوی علم و اخلاق برای دختران دانست و گفت: الگودهی ملموس و تبیین سیره بانوان نمونه اسلام برای دختران جامعه ضروری است.

الگودهی ملموس اولویت اصلی در برنامه فرهنگیبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اردبیل، سارا حقی، کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اردبیل روز گذشته، ۳۱ اردیبهشت‌ماه، با تبریک سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و روز ملی دختران، گفت: حضرت معصومه(س) در علم و کمالات یگانه و معیار یک بانوی ولایی و پایبند خانواده و مقید به ارزش‌های دینی است که باید ما به‌عنوان خادمین فرهنگی در الگودهی ملموس و تبیین سیره بانوان نمونه اسلام برای دختران جامعه بیش از پیش تلاش کنیم.

وی افزود: دختران امروز مادران آینده این جامعه هستند که نقش بسزایی در تربیت نسل‌های جدید برعهده دارند و طبق فرموده مقام معظم رهبری «امروز وظیفه‌ زنان مسلمان، بخصوص زنان جوان و دختران آن است که هویت والای زن اسلامی را آن‌چنان زنده کند که چشم دنیا را به خود جلب کند».

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اردبیل با اشاره به وظیفه خطیر متولیان فرهنگی در حوزه بانوان افزود: در شرایطی که تهاجمات فرهنگی از هر سو چارچوب خانواده و نقشی ارزشی بانوان، مادران و دختران را نشانه گرفته، باید با برنامه‌های نوین فرهنگی و ارائه الگو‌های شاخص تربیتی و دینی بتوانیم هویت اصیل زن ایرانی، اسلامی و به تبع آن نهاد خانواده را از گزند نقشه‌های شوم فرهنگی دشمن مصون نگه داریم.

دختران تهاجم فرهنگی دشمن را خنثی می‌کنند

کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اردبیل گفت: در جامعه کنونی زنان و دختران هدف اصلی رسانه‌های بیگانه هستند و دشمنان از طریق جنگ نرم شخصیت و کرامت دختران را مورد هدف قرار داده و دختران ایران اسلامی باید با حفظ حجاب و عفاف خود پرچم دیانت و تبعیت از اسلام را همواره سرافراز نگه‌دارند.

حقی با اشاره به اینکه دین اسلام چارچوب و مقرارت خاصی را برای حفظ و حرمت به جایگاه زن و مرد مشخص کرده و همگان را ملزم به رعایت این نکات کرده است، افزود: در این راستا همیشه، همه‌جا و هر زمان باید دقت کنیم که چارچوبی که قرآن مشخص کرده را رعایت کنیم.

وی در ادامه نام‌گذاری روز دختر به‌مناسبت سالروز میلاد حضرت معصومه(س) را ریشه در معرفی الگویی برجسته و بزرگوار برای دختران مسلمان این سرزمین عنوان کرد و گفت: بدون تردید، توجه به اهمیت و ضرورت این روز و فرصت‌های آن، می‌تواند فرصتی مغتنم شمرده شود تا زمینه حرکت‌های بزرگ و تغییر و تحولات درخشان برای توسعه و بهبود سبک زندگی دختران ایران زمین را فراهم سازد.

حقی اجرای برنامه‌های فرهنگی در هیئت‌های مذهبی بانوان در سالروز میلاد حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت را از برنامه‌های شاخص در این ایام مطرح کرد و گفت: در شهر اردبیل ۵۰ هیئت مذهبی فعال بانوان میزبان مراسم جشن دهه کرامت در قالب برنامه‌های سخنرانی، مولودخوانی و تجلیل از دختران محجبه هستند.

انتهای پیام
captcha