کد خبر: 4101149
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹

تفکر بسیجی در دنیای امروزی تحول ایجاد کرده است

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: امروز تفکر بسیجی در دنیا تحول ایجاد کرده و این تفکر سد راه دشمنان انقلاب در راه نفوذ به کشور است.

جهانبخش عطایی معاون سپاه اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، سرهنگ پاسدار جهانبخش عطایی، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ۲۹ آبان‌ماه، در مراسم بزرگداشت هفته بسیج در آموزشگاه مفتح ناحیه ۲ اردبیل اظهار کرد: امروز تفکر بسیجی در دنیا تحول ایجاد کرده و این تفکر سد راه دشمنان انقلاب در راه نفوذ به کشور است.

وی بیان کرد: بسیج تحرک، قدرت و توانمندی دارد و دشمن می‌خواهد ارزش‌ها را لگدمال کرده و ضد ارزش‌ها را جایگزین آن کند و ماموریت مهم دانش‌آموزان در سنگر علم و دانش، علم‌اندوزی و موفقیت در حوزه‌های مختلف جهانی محسوب می‌شود.

 معاون سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اضافه کرد: همزمان با گرامیداشت هفته بسیج بیش از ۸۰۰ برنامه در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار خواهد شد که از جمله این برنامه‌ها می‌توان برگزاری یادواره‌های شهدا، نشست حلقه صالحین، افتتاح طرح‌های محرومیت‌زدایی و تعدد برنامه‌های فرهنگی و معنوی را نام برد.

عطایی بیان کرد: نیروی مخلص بسیج در همه عرصه‌ها حضور موفق همراه با تدین و معنویت داشته و توانسته برای اقشار مختلف جامعه زمینه‌ساز توسعه و حرکتی نو باشد.

وی از دانش‌آموزان خواست تا در کنار آموزش، به مسائل تربیتی و اعتقادی توجه کرده تا با آمیختن ۲ مؤلفه آموزش و تربیت در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مؤثری را بردارند.

در ادامه کلام‌الله صفری، مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: آن چیزی که باید جوانان و دانش‌آموزان یاد بگیرند ولایتمداری، مقاومت، ایستادگی در مقابل دشمن است، تا بدانند با دشمن چگونه برخورد کنند و عزت و اقتدار داشته باشند.

وی افزود: امروز دانش‌آموزان برای ادامه راه شهدا باید به علم‌اندوزی که کلید پیشرفت کشور است اهتمام بورزند و با جهادی علمی ایران اسلامی را در قله‌های رفیع پیشرفت قرار دهند.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل ادامه داد: دشمن درصدد است تا با جنگ رسانه‌ای و تبلیغات انحرافیِ به دست نشانده‌های داخلی خود خدمات و دستاوردهای بیش از ۴۰ سال انقلاب اسلامی را در چشم نسل‌های جدید این کشور کوچک و غیرقابل اتکا جلوه دهد ولی تاکنون موفق نشده است.

صفری اظهار کرد: در حالی هفته بسیج را آغاز می‌کنیم که این نیروی مخلص الهی در چهار دهه فعالیت خود عملکرد و کارنامه درخشان داشته و با حضور در همه عرصه‌ها توانسته رد پایی از عزت و عظمت را به جا بگذارد.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان استان نیز با روحیه بسیجی و جهادی در همه عرصه‌های علمی، آموزشی، فرهنگی و ورزشی حاضر شده و حتی با قدرت‌نمایی در عرصه فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان توانسته‌اند به تقویت نظام اقتصادی کشور کمک کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل حقیقت بسیج را حقیقت همراه با مردم و همگام برای عزت و سرافرازی کشور عنوان کرد و گفت: دهه ۸۰ و ۹۰ از وفادارترین نیروها به انقلاب، خط ولایت و همراهی مردم هستند که در همه صحنه‌ها توانسته‌اند عشق، ایمان و جهاد خود را به شایستگی نشان داده و امیدآفرینی را به ارمغان آورند.

صفری افزود: برخلاف ادعای دشمن و برخی صاحب‌نظران فریب‌خورده داخلی، نوجوانان و جوانان ما از با اصالت‌ترین نیروهای این کشور هستند که قطعاً در دهه‌های آینده با توان علمی و قدرت روحی معنوی خود می‌توانند برای کشور ارمغان پیشرفت، توسعه و ترقی باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شاکله بسیج، شاکله معنویت همراه با حرکت‌های جهادی و تحول‌آفرین است و قطعاً در فضاهای آموزشی با توجه به این مؤلفه‌ها سعی بر این است تا بهترین نیروها آموزش داده شده و زمینه اعتلای روزافزون جامعه اسلامی، دینی و ارزشی نیز فراهم آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha