کد خبر: 4089772
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰

غفلت از آموزه‌های دینی در تربیت فرزندان توابع منفی به دنبال دارد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با بیان اینکه در تربیت فرزندان خود نباید از آموزه‌های دینی و اسلامی غفلت کنیم، گفت: در حالی‌ که بسیاری از کشورهای بیگانه، بهره‌گیری از الگوهای تربیتی اسلام را راه‌حل مناسبی برای تربیت کودکانشان عنوان می‌کنند، متاسفانه با غفلت از ظرفیت‌های دینی و مذهبی، سبک زندگی غربی در جامعه ما در حال انتشار است.

رضوان باقلاچی مدیرکل امور استانداری اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، رضوان باقلاچی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل، ۱۲ مهرماه، در جلسه شورای برنامه‌ریزی گرامیداشت هفته ملی کودک در اردبیل بر ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی استان جهت اجرای برنامه‌های شایسته در هفته‌ی ملی کودک تاکید کرد و اظهار کرد: برنامه‌ریزی در این زمینه به عنوان اولویت مهم و اساسی مطرح است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با بیان اینکه در تربیت فرزندان خود نباید از آموزه‌های دینی و اسلامی غفلت نماییم، گفت: در حالی‌ که بسیاری از کشورهای بیگانه، بهره‌گیری از الگوهای تربیتی اسلام را راه‌حل مناسبی برای تربیت کودکانشان عنوان می‌کنند، متاسفانه با غفلت از ظرفیت‌های دینی و مذهبی، سبک زندگی غربی در جامعه ما در حال انتشار است.

باقلاچی کودکان و نوجوانان را سرمایه‌های بی‌نظیر جامعه دانسته و تصریح کرد: کودکان همانند نهالی شاداب هستند که در صورت حفاظت و رسیدگی به‌موقع، در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد رشد افرادی ارزشمند و فرهیخته در جامعه خواهیم شد.

وی با اشاره به فرارسیدن هفته ملی کودک و اجرای برنامه‌های بانشاط در این مناسبت، اظهار داشت: با توجه به اهمیت سنین کودکی در شکل‌گیری شخصیت افراد و تاکیدات مقام معظم رهبری برای اجرای برنامه‌های شایسته در این حوزه برگزاری نشست‌ها جهت هم‌افزایی و تدوین برنامه‌های موثر، ضروری است.

ملیحه ملک‌زاده‌فرد، سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری استان اردبیل نیز ضمن گرامیداشت هفته‌ی ملی کودک، وظیفه مسوولان و متولیان فرهنگی در قبال نسل آینده‌ساز کشور و جامعه را سنگین توصیف و اظهار کرد: برخی آسیب‌هایی که در حوزه کودکان و نوجوانان مشاهده می‌شود در سایه غفلت از وظایف سازمانی و کم‌کاری مسوولان امر ایجادشده و برای جبران نیاز به همراهی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی است.

ملک‌زاده‌فرد با بیان اینکه کودکان به دنبال بهانه‎ای برای خنده، نشاط و شادی هستند، خاطرنشان کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا و پناه بردن فرزندان به فضای مجازی و بروز آسیب‌های ناشی از این فضا، وظیفه ما برای پر کردن خلأ و جبران خسارت دوچندان شده است.

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری استان اردبیل ادامه داد: کودکان، ارزشمندترین قشر جامعه و هدیه الهی هستند و هفته ملی کودک بهانه‌ای است تا نگاه و توجه مسوولان و متولیان امر به این حوزه بیشتر از قبل باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha