کد خبر: 4088249
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

کسب مدال برنز توسط جوانترین عضو جهاددانشگاهی اردبیل

جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل موفق به کسب مدال برنز مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی ابن سینا شد.

مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، هفتمین جشنواره بین‌المللی دانش‌آموزی ابن سینا با حضور ۳۶۰۰ دانش‌آموز از ۸ کشور خارجی برگزار و جوانترین عضو مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل در تالار فردوسی دانشگاه تهران تجلیل و موفق به کسب مدال برنز شد.

رادین اکبرپور، جوانترین مخترع فعال مرکز رشدجهاددانشگاهی استان اردبیل، در نمایشگاه دستاوردها و اختراعات دانش آموزان راه یافته به مرحله حضوری هفتمین جشنواره بین المللی ابن سینا نیز شرکت کرد و به ارائه اختراعات و ابتکارات خود پرداخت.

در این نمایشگاه، دستاوردهای هفتمین جشنواره ابن سینا با حضور نزدیک به هزار شرکت‌کننده در روزهای ۲۱ و ۲۲ شهریورماه در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد که در غرفه این نخبه اردبیلی، بازدیدکنندگانی از کشورهای روسیه، اندونزی و مکزیک حضور یافتند.

این دوره از جشنواره به صورت آموزش محور و رویکردهای جدید آموزشی و همچنین شناختی و پس از ۲ مرحله داوری مستندات پروژه‌ها و ویدیوهای ارسالی دانش آموزان و همچنین داوری به صورت آنلاین برگزیدگان انتخاب شدند که برای برگزیدگان شرایط ویژه ای مهیا شده که می‌توان به عضویت در فدراسیون جهانی مخترعان و مسابقات بین المللی و جهانی مکزیک، کرواسی، سنگاپور، مسابقات علمی پژوهشی اندونزی اشاره کرد.

گفتنی است؛ این دانش‌آموز مستعد اردبیلی که با ایده«درمان کننده گیاهی زخم» در مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل مستقر شده و درحال حاضر بر روی دستگاه «پویایی ذهن کودکان» کار می‌کند تا بتواند آن را به عنوان اختراع جدید خود به ثبت برساند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha