کد خبر: 4079011
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸

نقد رسانه‌های غربی از زبان پروفسور چرنینکو و دفاع از موضع‌گیری امام جمعه اردبیل

محقق، مترجم و پژوهشگر روس با تاکید بر اینکه موضع‌گیری آیت الله عاملی در مورد ویژگیهای امام جمعه از جامعیت بالایی برخوردار است، گفت: این رویکرد حتی باورهای مسیحیان را نیز پوشش می‌دهد و نوعی تقریب ادیان محسوب می‌شود.

حسن عاملی امام جمعه اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، پروفسور تاراس چرنینکو، محقق، مترجم و پژوهشگر روس، ۲۶ مردادماه، در دیدار با آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار کرد: با ملاحظه این جمله شما در مطبوعات که امام جمعه، امام جمعه فرد شرابخوار هم هست افتخار کردم، چون این عبارت مضمون آیات انجیل است.

این پژوهشگر حوزه ادیان با تاکید بر اینکه این موضع‌گیری آیت الله عاملی از جامعیت بالایی برخوردار است، بیان کرد: این رویکرد حتی باور‌های مسیحیان را نیز پوشش می‌دهد و نوعی تقریب ادیان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: یهودی‌ها به حضرت عیسی ایراد می‌گرفتند که تو فقط با رباخواران و بدنام‌ها معاشرت می‌کنی و عیسی می‌فرمود من مامور هستم کسانی که از گله (=مسیر درست) جدا شدند آن‌ها را به گله برگردانم من باید خودم را در اختیار کسانی قرار دهم که احتیاج به راهنمایی دارند.

چرنینکو با اشاره به رویکرد برخی از رسانه‌های غربی نسبت به این موضع‌گیری امام جمعه اردبیل تصریح کرد: برخی از رسانه‌های غربی با نقد سخنان شما، پیامبر خودشان را استهزاء کردند در حالی که آن‌ها نیک می‌دانند که حضرت عیسی چه روشی داشت، اما به خاطر اغراض سیاسی به آیات انجیل پشت پا زده و مذهب خود را زیر پا گذاشتند و به سخنان شما اعتراض کردند.

گفتنی است؛ آیت الله سید حسن عاملی، امام جمعه اردبیل اخیراً در یک مصاحبه بیان کرده بود که «امام جمعه نباید فحش بگوید، طرد کند و عصبانی شود و امام جمعه نباید نسبت به این طایفه و آن طایفه تند شود. امام جمعه، امام جمعه همه کس است؛ امام جمعه فرد شراب خوار هم هست. بنابراین امام جمعه باید از این جهت همه را زیر بال و پر خودش بگیرد.»

به گفته آیت‌الله عاملی حتی کسانی که عنادی دارند این وثوق را داشته باشند که از امام جمعه طلب خیرخواهی کنند.

این بیانات آیت الله عاملی در حالی که در فضای مجازی با استقبال رو به رو شده بود و واکنش‌های مثبتی در پی داشت، رسانه‌های غربی سعی داشتند این وثوق ایجاد شده نسبت به روحانیت و ائمه جمعه را نقد کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha