کد خبر: 4077445
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲

خبرنگاران زینبی‌وار در مسیر تبیین واقعیت‌های جامعه تلاش کنند

نايب رئيس مجلس شورای اسلامی گفت: واقعه عاشورا در سایه اصل تبيين و روشنگری حضرت زينب كبری(س) تا امروز پایدار مانده و اگر امروز اين رسالت بر عهده خبرنگاران گذاشته شده بايد آنها نيز زينبی وار در مسير تبيين واقعيت‌های جامعه تلاش كنند.

علی نیکزاد نماینده مردم اردبیل در مجلسبه گزارش ایکنا از اردبیل، علي نيكزاد، نايب رئيس مجلس شورای اسلامی، ۱۹ مردادماه، با حضور در جهاد دانشگاهی استان اردبیل به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: جهاد دانشگاهی بايد در مسیر رسالت خود پر فروغ حرکت کند و از وظيفه اصلی خود غافل نشود.

وی با اشاره به اينكه جهاد دانشگاهی با يك باور جهادی و تلاشی راستين در عرصه حل مشكلات علمی كشور  کوشیده است، تصريح كرد: نبايد مشعل اين حركت جهادی كم فروغ شود و ضرورت دارد جهاد دانشگاهی با حركت در مسير اصلی خود همچنان به رفع دغدغه‌‌های موجود در كشور بينديشد و به دستگاه‌های اجرایی هم مسير درست حرکت را نشان دهد.

نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: جهاددانشگاهی علم و دانش‌بنيان را با فناوری های گسترده به منصه ظهور رسانده است.

نیکزاد گفت: اغلب مسائل موجود جامعه که مراکز آموزش عالی موفق به یافتن راه حل برای آن نشده‌اند به جهاد دانشگاهی واگذار شده است و این نهاد با بهره‌گیری از پتانسیل خود بهترین راهکار را پيدا كرده و در راستاي حل آن تلاش کرده است. اگر زمانی از این پتانسیل استفاده نمی‌شود مطمئن باشید که متولیان امر اعتقادی به فناوری و دانش بنیان ندارند.

وی با بیان اینکه اعتقاد راسخی به فعاليت‌های جهاد دانشگاهی در كشور و استان اردبیل دارم، بیان کرد: دانشگاه‌ها نيز باید به وظيفه اصلی خود در حل بحران‌های جامعه عمل كنند. به یقین اگر هر دانشگاه مسئول حل يكي از مشكلات كشور می شد شايد امروز با چنين دغدغه‌های بزرگی در کشور مواجه نبوديم.

این نماینده مجلس، اقدامات جهاد دانشگاهی را در حوزه پزشکی حایز اهمیت دانست و اضافه کرد: این نهاد در توسعه استان مثمرثمر عمل كرده و اقدامات آن در حوزه درمانی به ويژه درمان ناباروری، تشكيل بانك خون بند ناف رويان، اخذ مجوز ايجاد مركز جامع پیشگیری و درمان سرطان در خور توجه است و ما بر ايفای چنين نقش‌هایی از جهاد دانشگاهی اميدوار هستيم.

نيكزاد با تبریک روز خبرنگار  و با بیان اینکه اصحاب رسانه در حل مشكلات جامعه، اصلی ترين نقش را ايفا میكنند، اضافه كرد: ‌ما همواره در كنار مطبوعات و رسانه‌های استان حركت كرده‌ايم. جهاد دانشگاهي نيز با سه خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا)، بین المللی قرآن(ايكنا) و علم و فرهنگ(سيناپرس) وظيفه سنگينی در انعکاس مسائل و مشكلات استان بر عهده دارد.

وی ادامه داد: ضروری است تا خبرنگاران به جاي پرداختن به مسائل جزیی، كلان قضيه را در نظر گرفته و با احصای مشكلات متنوع استان، آنها را در قالب يك ليست تهيه و رفع اين مشكلات را از مسئولان پیگیری کنند.

نايب رئيس مجلس شورای اسلامی بيان كرد: واقعه عاشورا در سایه اصل تبيين و روشنگری حضرت زينب كبری(س) تا امروز پایدار مانده است و اگر امروز اين رسالت بر عهده خبرنگار گذاشته شده بايد آنها نيز زينبی وار در مسير تبيين واقعيت‌های جامعه تلاش كنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha