کد خبر: 4068931
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹

یادواره‌های شهدا به صورت محله‌محور در اردبیل برگزار شود

دبیر اجرایی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل گفت: یادواره‌های شهدا بایستی به صورت محله محور در سطح محلات اردبیل و شهرستانها برگزار شود.

کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، علیرضا حسن‌زاده، دبیر اجرایی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل، ۱۵ تیرماه، در جلسه با اعضای دبیرخانه کنگره شهدا استان اردبیل اظهار کرد: یادواره‌های شهدا بایستی به صورت محله محور در سطح محلات اردبیل و شهرستانها برگزار شود.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب و نظام را مدیون خون شهدا، جانبازان و ایثارگران هستیم تصریح کرد: همه آحاد مردم در گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا باید تلاش کنیم و رشادت‌های آنان را در جامعه ترویج دهیم.

دبیر اجرایی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل خاطرنشان کرد: باید از ظرفیتهای مساجد و پایگاه‌های مقاومت محلات در برگزاری باشکوه یادواره‌ها بصورت مردمی و محله محور استفاده شود.

حسن‌زاده، ضمن خواستار مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و مردمی استان اردبیل بیان کرد: ادارات، نهادها و سازمانهای دولتی و مردمی در اردبیل و شهرستانهای استان، برنامه‌ها و اقدامات خود با نام کنگره شهدا مزین و همکاری‌های لازم را در اجرای باشکوه کنگره ملی در سطح استان با دبیرخانه این‌کنگره انجام دهند.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به تولید آثار فاخر و ماندگار از شهدا اشاره کرد و گفت: این‌کنگره در تلاش است تا به منظور ثبت آثار ارزشمند و ماندگار از شهدا در قالب های مختلف رسانه ای از جمله؛ فیلم، مستند، تله فیلم، انیمشین، فیلم کوتاه، موشن‌گرافیک تولید و از طریق تلویزیون و فضای مجازی در اختیار دید عموم مردم قرار دهد.

حسن‌زاده تصریح کرد: با توجه به پیش بینی و تحقیقات انجام شده در خصوص احداث دهکده مقاومت در اردبیل، در آینده‌ای نزدیک بعد از مشخص شدن مکان این دهکده، عملیات اجرایی این پروژه عظیم فرهنگی، تفریحی و گردشگری انجام خواهد شد.

دبیر اجرایی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل خاطرنشان کرد: باید در سطح شهر از المانهای عمرانی و معماری متناسب با کنگره شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت استفاده شود و از ادارات و دستگاه های مربوطه انتظار می‌رود در این زمینه اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :