کد خبر: 4066960
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹

بی‌برنامگی در استفاده از منابع آبی اردبیل قابل قبول نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: بی‌برنامگی در استفاده از منابع آبی به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و نیاز است تا تولید محصولات کشاورزی با مدیریت اساسی در اختیار همگان قرار گیرد.

رضا قاسمیان معاون استاندار اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، ششم تیرماه، در بازدید از طرح‌های آبی در اردبیل اظهار کرد: نگران شیوه‌های مصرف آب در بخش‌های مختلف در استان هستیم و نباید اجازه دهیم فرهنگ بومی و شرایط اقلیمی و منطقه‌ای استان در برنامه‌ریزی کلان نادیده گرفته شود چرا که در این زمینه صرفه‌جویی حرف اول را می‌زند.

وی بیان کرد: بایستی در تمامی انرژی‌ها و مصرف کالاهای اساسی تمهیدات لازم به کار گرفته شود چرا که به خاطر تکرار در مصرف روزانه امکان هدررفت وجود دارد و در تمامی نعمت‌ها و منابع روی زمین که برای تامین نیازهای حیاتی امری لازم و ضروری است صرفه‌جویی مبنای کار باشد تا بتوانیم از این نعمت‌ها به نحو احسن صیانت کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: بی‌برنامگی در استفاده از منابع آبی به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و نیاز است تا تولید محصولات کشاورزی با مدیریت اساسی در اختیار همگان قرار گیرد چرا که در غیر این صورت حفظ و حراست از سرمایه‌های طبیعی به خطر می‌افتد و می‌تواند برای استان تهدید جدی باشد.

قاسمیان اظهار کرد: آموزش ویژه و اقناع‌سازی کشاورزان در شرایط بحران اقلیمی وآب و هوایی در شرایطی که تنش آبی در کشورو استان ادامه دارد امری لازم و ضروری است و باید برای مقابله با این بحران از روش‌های سنتی پرهیز کرده و روش‌های ابتکاری و نوین علمی را در جامعه نهادینه‌سازی کنیم که به نوبه خود حائز اهمیت و اساسی است.

وی تصریح کرد: قرارگاه صرفه‌جویی در استان اردبیل با عنوان طرح شهید حجازی در استان اردبیل تشکیل می‌شود که در این زمینه به دنبال ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی هستیم تا بتوانیم فرهنگ‌سازی را در جامعه به یک امر نهادینه‌ و فراگیر تبدیل کنیم و با دستیابی به این هدف برنامه‌های متناسب با اولویت‌های مربوطه داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: اصلاح الگوی کشت و توسعه آبیاری نوین جزو یک اقدام ارزشمند فرهنگی و اجتماعی است که در این زمینه باید به این موضوع به عنوان یک اصل اساسی و نهادینه نگریسته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :