کد خبر: 4066899
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۴

رفع نیازها و کمبودهای آموزش و پرورش اردبیل جزو وظایف قرارگاه جهادی است

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: شناسایی نیازها و اولویت‌ها در مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت، تجهیزات اولیه آموزش و پرورش و ارائه برنامه سالیانه برای رفع نیازها و کمبودها از جمله وظایف قرارگاه جهادی است.

نظام آموزش و پرورش اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، کلام‌اله صفری، مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل، ششم تیرماه، در مجمع خیرین مدرسه ساز استان اردبیل اظهار کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش استان برای رفع معایب موجود که ریشه در گذشته دارد شفاف تدوین شده و برای عملیاتی شدن نیازمند مشارکت آحاد جامعه است.

وی بیان کرد: داشتن مدارس کانکسی برازنده و در شان استان اردبیل نیست و امیدواریم با همکاری اداره کل نوسازی تا پایان سال جشن برچیده شدن مدارس کانکسی برگزار شود.

صفری، کمبود نیرو را دیگر معضل و مشکل آموزش و پرورش اعلام کرد و ادامه داد: امسال 700 نفر به کسوت بازنشستگی نائل شده‌اند که بایستی این خلأ را با راهکاری مناسب و برنامه‌ریزی درست برطرف کنیم.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: برای رفع معایب در حوزه تعلیم و تربیت و محرومیت‌زدایی از بخش‌های مختلف آموزشی و تربیتی نسبت به راه‌اندازی قرارگاه جهادی در حوزه آموزش و پرورش اقدام کردیم تا با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها بتوانیم نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم.

صفری افزایش مشارکت اجتماعی و تربیتی اولیا، معلمان، نهادهای دولتی و عمومی، مردمی، خیریه، غیردولتی برای ایجاد تحول در آموزش وپرورش مناطق هدف، از جمله برنامه‌های این قرارگاه جهادی است.

به گفته صفری شناسایی نیازها و اولویت‌ها در مناطق هدف در حوزه نیروی انسانی، کلاس درس، ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت، تجهیزات اولیه آموزش و پرورش و ارائه برنامه سالیانه برای رفع نیازها و کمبودها از جمله وظایف قرارگاه جهادی است.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: از ثبت‌نام دانش‌آموزان گرفته تا مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی، سرویس مدارس و سایر ابعاد برای رفع عیوب و غفلت‌های گذشته ما نیازمند کار جهادی تا شروع سال تحصیلی هستیم تا ارتقا کمی و کیفی را در مجموعه آموزش و پرورش شاهد باشیم.

وی یکی از کارگروه‌های شکل‌ گرفته در قالب این قرارگاه را حوزه عمرانی و توجه به مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی مدارس اعلام کرد و افزود: برخی مدارس در مرکز استان نیاز جدی به تخریب و بازسازی دارد که ما باید کار را به شکل عملیاتی آغاز کنیم.

صفری با بیان اینکه آموزش و پرورش 750 فعالیت پرورشی و فرهنگی در استان اجرا می‌کند اظهار کرد: از میان 750 فعالیت، 60 فعالیت آموزشی و پرورشی بعنوان برنامه‌های شاخص انتخاب شده تا در این خصوص برنامه ریزی لازم تدوین شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :