کد خبر: 4059512
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲

به‌ مناسبت سوم خردادماه، مراسم خاطره‌گویی از دوران دفاع مقدس در جهاددانشگاهی استان اردبیل با روایتگری رزمنده و پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس برگزار شد.

روایت جانباز جنگ تحمیلی از دوران دفاع مقدسبه گزارش ایکنا از اردبیل، به‌ مناسبت سوم خردادماه، مراسم خاطره‌گویی دوران دفاع مقدس در جهاددانشگاهی اردبیل با روایتگری سرهنگ غلامعلی دهقان، رزمنده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس برگزار شد.

دهقان بیان کرد: رویدادهای هشت سال دفاع مقدس نه تنها در تاریخ ایران جایگاه ویژه‌ای دارد بلکه خاطرات تلخ و شیرین آن تا همیشه در ذهن آنان که این دوران را از سر گذراندند می‌ماند. یکی از آن مواردی که دفاع مقدس را از جنگ‌های سایر کشورها متمایز می‌کند، لحظاتی است که هیچ شباهتی با روحیه خشن جنگ ندارد.

وی اظهار کرد: دوران جنگ تحمیلی خاطرات تلخ و شیرین زیادی دارد، اما آنچه که در ذهن‌ها باقی می‌ماند، رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان اسلام است. دلاوران رزمنده ما در طول هشت سال جنگ با رژیم بعثی با رشادت، از خاک میهن و ارزش‌ها دفاع کردند اکنون بر ما است که با وحدت و همدلی برای سازندگی و آبادانی میهن و حفظ کیان آن بکوشیم.  

این رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس گفت: استان اردبیل با وجود دوری مسافتی از جبهه‌های نبرد ۳۴۰۰ شهید در راه پاسداری از ایران و سعادت و سربلندی مردمان این سرزمین تقدیم کرده است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه ارزشمندی از فداکاری، گذشت، ایثار و شهادت است، عنوان کرد: در سال‌های بعد از جنگ، بهره‌گیری از آرمان‌های آن دوران به حفظ اقتدار ایران کمک کرده‌است و در سایه برکات آن دوران ایران هم اکنون یکی از کشور‌های مهم و تأثیرگذار منطقه و جهان است.

این رزمنده جنگ تحمیلی، الگوگیری از دستاورد‌های دفاع مقدس را راهگشای بسیاری از مسائل کشور عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر باید رخداد‌های آن دوران با بهره‌گیری از ابزار قلم و هنر در جامعه منتشر شود تا زمینه آشنایی نسل حاضر و آینده با دلاورمردی‌های مردم ایران در زمان جنگ تحمیلی فراهم شود. بازگویی و بازخوانی خاطرات و زندگینامه ایثارگران و شهدا، ما را با اعتقادات قلبی و سبک زندگی آن‌ها بیشتر آشنا می‌کند.

دهقان با بیان اینکه جهادگران جهاددانشگاهی باید به خود افتخار کنند که فعالیت روزمره آن‌ها به نوعی جهاد در سنگر علم است، افزود: رزمندگان و شهدا محور مقاومت هستند و حق بزرگی به گردن ملت ایران و تمامی مسلمانان دارند به همن خاطر باید قدرشناس این زحمات و فداکاری‌های آن‌ها باشیم.

این پیشکسوت مقاومت با بیان اینکه دفاع مقدس گنجینه‌ای از معارف والای انسانی و اسلامی است، یادآور شد: امنیت جمهوری اسلامی ایران با وجود دشمنان زیاد در سایه لطف الهی و تدابیر مقام معظم رهبری حفظ شده است و هم اکنون ما وظیفه داریم برای پاسداشت زحمات و تلاش شهدای هشت سال دفاع مقدس از این امنیت پاسداری و حراست کنیم.

دهقان،حفظ و صیانت از ارزش‌ها و اشاعه فرهنگ دفاع مقدس را ضروری دانست و اظهار کرد: تشکیل جبهه مقاومت و جرأت ایستادگی در مقابل عوامل استکبار جهانی از برکات دفاع مقدس می‌باشد چرا که ابرقدرت‌های شرق و غرب در آن دوران شکسته شد.

یادآور می‌شود این مراسم به همت روابط عمومی، معاونت فرهنگی و امور بانوان و خانواده جهاددانشگاهی استان اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: