کد خبر: 4059348
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶

به‌مناسبت گرامیداشت حماسه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر، صبحگاه مشترکی در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به همراه سایر نیروهای مسلح برگزار شد.

رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در سپاه اردبیل + عکسبه گزارش ایکنا از اردبیل، غلامحسین محمدی اصل، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، سوم خردادماه، با نثار سلام و صلوات به ارواح شهدای هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا، اظهار کرد: خرمشهر یادآور حماسه دفاع مقدسی است که امام راحل در مورد آن فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس یک حماسه ملی بود که وضعیت نوینی را در نظام جمهوری اسلامی و جنگ هشت ساله دفاع مقدس و تحولات خاورمیانه رقم زد.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، با تاکید بر اینکه اراذل و اوباش و تفاله‌های گروه‌های تروریستی وابسته به استکبار و صهیونیسم جهانی به سزای عمل جنایتکارانه خود خواهند رسید، تاکید کرد: شهادت سردار خدایی عزم پاسداران انقلاب برای دفاع از امنیت، استقلال و منافع ملی و مقابله با دشمنان ملت ایران را مستحکم تر می سازد.

وی افزود: با تدابیر حکیمانه رهبر انقلاب جواب کوبنده‌ای برای سیاست‌های کثیف رژیم صهیونیستی داریم، فلذا آنها این بازی را شروع کردند اما ما تمام خواهیم کرد.

محمدی اصل تصریح کرد: دفاع مقدس تنها جنگ تحمیل شده بر کشور ما طی ۲۰۰سال گذشته بود که دشمن نتوانست طی آن یک وجب از خاک ایران را اشغال کند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، ادامه داد: این در حالی است که از 200سال گذشته تا كنون در هر جنگی كه به كشورمان تحميل شد، بخشی از خاك ايران به دست دشمنان افتاده است.

وی با اشاره به اینکه فتح خرمشهر نقطه عطف تاريخ معاصر ايران محسوب می‌شود، اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است) و ما برای این جنگ آماده ایم.

 
اجرای میدان صبحگاه مشترک، برگزاری برنامه‌های ورزشی، تاکتیکی و عملیاتی از برنامه‌های این مراسم بود.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: