کد خبر: 4059064
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵

دبیر اجرایی ستاد کنگره ملی شهدای استان اردبیل، اجرای کنگره شهدا را یک حرکت عظیم جهادی فرهنگی عنوان کرد و گفت: آحاد مردم استان اردبیل در اجرای باشکوه این کنگره همکاری کنند تا بتوانیم این‌فرهنگ بزرگ جهادی را ترویج دهیم.

جلسه ستاد بزرگداشت کنگره شهدابه گزارش ایکنا از اردبیل، علی حسن‌زاده، دبیر اجرایی ستاد کنگره ملی شهدای استان اردبیل،‌ دوم خردادماه، در جلسه کمیته علمی پژوهشی کنگره ۳۴۰۰ شهدای استان اردبیل اظهار کرد: یکی از اهداف مهم برگزاری کنگره شهدا در استان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، چرا که دفاع مقدس یک مکتب و فرهنگ است که از عاشورا نشأت گرفته و تمامی دستاوردهای نظام برای پایه همین مکتب است.

دبیر اجرایی کنگره شهدای استان اردبیل گفت: در عصر حاضر از طریق گفتمان دانشجویی در دانشگاهای استان و جهاددانشگاهی فرهنگ ایثار و شهادت را بایستی به صورت علمی ترویج داد و کمیته علمی پژوهشی در اجرایی کردن این بحث مهم و ارزشمند در خط مقدم قرار گرفته است.

حسن‌زاده، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص کنگره‌های شهدا افزود: برگزاری کنگره شهدا صرفا به برگزاری مراسمات ختم نمی‌شود، بلکه بایستی از برگزاری این کنگره به خروجی‌های مهمی، از جمله پیشرفت شاخص‌های استان در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی، سیاسی، فرهنگی اجتماعی و عمرانی دست یابیم و انسداد مرزی در استان اردبیل نیز در این امر، بسیار مهم است.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بسیج و سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل، اجرای کنگره شهدا را یک حرکت عظیم جهادی فرهنگی عنوان کرد و گفت: آحاد مردم استان اردبیل در اجرای باشکوه این کنگره همکاری کنند تا بتوانیم این‌فرهنگ بزرگ جهادی را ترویج دهیم.

گفتنی است؛ اعضای کمیته علمی پژوهشی کنگره ۳۴۰۰ شهید استان اردبیل به آغاز فعالیت‌های خود در دانشگاه‌ها اشاره کرده و همچنین در مورد بحث نظرسنجی، چاپ‌کتاب، موضوع مناظره و کرسی‌های آزاد اندیشی در بین دانشجویان و کرسی‌های نظریه‌پردازی در بین اساتید به گفتگو پرداختند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: