کد خبر: 4058288
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۹

تئاتر «دشمن مردم» در اردبیل به روی صحنه می‌رود + فیلم

تئاتر «دشمن مردم» به نویسندگی هنریک ایبسن و کارگردانی غریب منوچهری یک هفته در اردبیل و پارس‌آباد به روی صحنه می رود.

تئاتر «دشمن مردم» در اردبیل به روی صحنه می‌رود + فیلم«دشمن مردم» اثری از هنریک ایبسن نویسنده نروژی است که در سال ۱۸۸۲ نوشته شده و این بار با کارگردانی و بازآفرینی جدید توسط غریب منوچهری، کارگردان معروف اردبیلی به روی صحنه خواهد رفت، مضمونی سیاسی - اجتماعی دارد که دکتر «توماس استوکمان» پزشک نروژی، با پیشرفت‌های جدید علم پزشکی در ارتباط است و در عین حال مأمور کنترل بهداشت حمام‌های عمومی است.

«دشمن مردم» تصمیم می‌گیرد مردم را با بدبختی‌هایشان رها کند و از شهر و دیار خود برود اما پس از واقعه‌ای بر آن می‌شود که در زادگاه خود بماند.

کارگردان تئاتر «دشمن مردم» در نشست خبر‌ی‌ که در نگارخانه شمس عطار سالن فدک اردبیل برگزار شد، در گفتگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: این تئاتر در واقع رویارویی حقیقت با مصلحت است که تماشاگر را در مظان این ۲ انتخاب قرار می‌دهد.

منوچهری تصریح کرد: این نمایش چندین بار توسط تیم‌های هنری بزرگ در کشور به روی صحنه رفته و این بار ما با کمک هنرمندان تئاتر از شهرستان‌های مختلف، دشمن مردم را به روی صحنه می‌بریم.

وی گفت: تئاتر «دشمن مردم» ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه در پارس‌آباد و از اول تا پنجم خرداد در اردبیل و در مجتمع فدک به روی صحنه خواهد رفت.

این کارگردان تئاتر با تقدیر از تلاش‌های مجموعه عوامل اجرای این تئاتر افزود: در این اثر هنری عباس جاهد، اکبر صادقی، حسن شیخ‌زاده، حمید رستمی، مونا محمدنژاد، حسام قدیمی، آیسان کاری، نوید صالح و رضا حسن‌زاده به مدت یک هفته در اردبیل و پارس‌آباد میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خواهند بود.

این تئاتر از یکم تا پنجم خردادماه، ساعت ۱۸ در سالن مجتمع فرهنگی – هنری فدک به روی صحنه می‌رود و علاقه‌مندان می‌توانند بلیط این اثر نمایشی را از سایت WWW.TICKART.IR تهیه کنند.

گفتنی است؛ در این نشست همچنین با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از پوستر تئاتر «دشمن مردم» نیز رونمایی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :