کد خبر: 4057597
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۳

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سرعین از برگزاری اولین جشنواره استانی با عنوان «لبخند سرعین» خبر داد.

جشنواره استانی لبخند سرعین برگزار می‌شودداریوش سفیدی، رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سرعین، در گفتگو با ایکنا از اردبیل، با اشاره به حضور سالانه چند میلیون گردشگر از اقصی نقاط کشور به شهر گردشگری سرعین در دورانی که با تلاش مسئولین و همکاری مردم با فرهنگ منطقه شاهد کاهش آمار کرونایی در شهرستان هستیم، اظهار کرد: اولین دوره جشنواره استانی لبخند سرعین به همین منظور با محوریت و نگاه ویژه به آسیب‌های اجتماعی و زنده نگه‌داشت آیین‌های بومی و محلی در قالب استندآپ کمدی با دعوت از همه هنرمندان فعال این حوزه در سطح استان در تیرماه 1401 با همکاری فرمانداری، دستگاه‌های فرهنگی واعضای محترم شورای فرهنگی عمومی شهرستان و مشارکت هنرمندان استانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاقمندان می‌توانند با توجه به شرایط اعلام شده در فراخوان جشنواره آثار خود را تا 20 خردادماه 1401 تهیه و به آدرس دبیرخانه مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان سرعین و یا شماره مجازی اعلام شده در فراخوان ارسال کنند.

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سرعین بیان کرد: پس از بررسی آثار رسیده از سوی کمیته داوران، اختتامیه برنامه در تاریخ چهارم و پنجم تیرماه در شهر گردشگری سرعین برگزار و به برگزیدگان این جشنواره تندیس جشنواره وهدیه نقدی تقدیم خواهد شد.

وی تصریح کرد: با عنایت به نقش محوری که حضور مردم و علاقمندان به این جشنواره دارند به یک اثر به انتخاب تماشاگران تحت عنوان برگزیده مردمی تندیس و هدیه ویژه‌ تقدیم خواهد شد.

گفتنی است؛ از همه هنرمندان علاقمند به حوزه استندآپ کمدی استانی و بویژه هنرمندان شهرستان سرعین دعوت شده است با حضور بیش از پیش خود موجب رونق این آیین هنری شده و زمینه اجراء این جشنواره بصورت منطقه‌ای و ملی را درسال‌های آتی فراهم کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: