کد خبر: 4057275
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۷

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان اردبیل از برگزاری دوره تربیت مربی رویداد «دختران حاج قاسم سلیمانی» ویژه برترین‌های طرح استان اردبیل در مشهد مقدس خبر داد.

برگزاری دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم سلیمانی» ویژه دانش آموزان اردبیلیبه گزارش ایکنا از اردبیل، سارا حقی مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، ۲۵ اردیبهشت‌ماه، به اجرای طرح فرهنگی «دختران حاج قاسم سلیمانی» ویژه گروه سنی نوجوان و جوان اشاره و اظهار کرد: با هدف تحقق شعار «پرورش مقدم بر آموزش و یا آموزش و پرورش»، سازمان علوم و معارف اسلامی صدرای ولایت با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی طرح فرهنگی، تربیتی ««دختران حاج قاسم سلیمانی» را در مدارس هدف اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: مدارس هدف این طرح در مرحله اول، مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا ولایت است که پس از اجرای موفق و دریافت بازخورد مناسب، در مرحله دوم عموم مدارس استان اردبیل زیر پوشش طرح «دختران حاج قاسم سلیمانی» قرار خواهند گرفت تا به نتیجه اصلی طرح که تعلیم و تربیت ایرانی، اسلامی دانش آموزان مدارس است، دست یابیم.

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل، در رابطه با اهمیت این طرح افزود: رسالت اصلی این رویداد در قالب طرحی به همت بخش بانوان مدارس صدرا صورت گرفته که سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان متولی و مسئول اجرایی این طرح تعداد قریب به ۲۰۰ دانش آموز را توسط مربیان طرح امین و دبیران پرورشی آموزش داده و مطالب و سرفصل‌های مدنظر را به دختران نوجوان و جوان ارائه کرده است.

هویت بخشی به نوجوانان اولویت اصلی ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی

حقی به برگزاری دوره تربیت مربی رویداد دختران «حاج قاسم سلیمانی» ویژه دانش آموزان مدرسه صدرا اردبیل اشاره کرد و گفت: سعی داریم تا با معرفی این طرح، بارقه‌ امید را در دل دغدغه‌مندان فرهنگی استان و فراتر از آن در سطح کشور روشن نگاه‌داریم.

وی در رابطه با ویژگی‌های این طرح تصریح کرد: از ویژگی‌های مهم این طرح آن است که برای فارغ‌التحصیلان طراحی‌شده که شاید نوجوان در این دوره به‌نوعی در مرحله تغییر هویت خود از جنبه‌های گوناگون بوده و هویت دانش آموزی خود را از دست‌داده است و این بحران هویت تهدیدی است که می‌تواند با برنامه‌ریزی تبدیل به فرصت شود.

برپایی نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و سوغات اردبیل در اردوی مشهد مقدس

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل به عناوین برنامه‌های دوره تربیت مربی رویداد «دختران حاج قاسم سلیمانی» اشاره کرد و گفت: دختران نوجوان و جوان، در اقدامی فرهنگی بوم طراح عملیات فرهنگی، گروه های دوستانه تشکیل داده و وارد آدرس ttps://form.rahiyanekosar.ir/view.php?id=2278097 شده و موارد خواسته شده رو تکمیل کردند و در برنامه‌های کارگاه بوم، عملیات حرم، کارگاه‌های آموزشی، دیدار گروه‌ها با مسئولین، ارائه‌ها و جمع بندی مطالب دوره شرکت کردند.

مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان اردبیل به برنامه‌های اختصاصی دانش آموزان اعزامی از استان اردبیل به این دوره آموزشی اشاره و عنوان کرد: برپایی غرفه محصولات فرهنگی و سوغاتی اردبیل از جمله عسل سبلان و حلوای سیاه، محصولات فرهنگی و دلنوشته‌های ادبی، بسته‌های آموزشی احکام سه دقیقه و نیز برگزاری طرح «مرام مهدوی» در راستای اجرای «کمک مومنانه» و توزیع مواد غذایی در بین نیازمندان از برنامه‌های منحصر بفرد استان اردبیل در اردوی مشهد مقدس است.

آتش به اختیار؛ لازمه فعالیت های فرهنگی در جامعه کنونی

حقی خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در عرصه امور فرهنگی کار به‌جایی رسیده که آتش به اختیار بیش از هر جای دیگری معنا و مصداق یافته، طراحان طرح جامع دوره تخصصی دختران حاج قاسم سلیمانی با اجازه آتش به اختیار این گام را برداشته‌اند و امید آن دارند که در جبهه‌های فرهنگی دنیای اسلام، خاکریز دشمن را عقب برانند.

گفتنی است؛ این دوره آموزشی با حضور اعضای این طرح از سراسر کشور و نیز از استان اردبیل با حضور مسئول امور فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی اردبیل و برگزیدگان طرح «دختران حاج قاسم» از تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا ۲۶ اردیبهشت‌ماه جاری در مجتمع فرهنگی، رفاهی ولایت حوزه علمیه مشهد برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: