کد خبر: 4041031
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹

تمدید مهلت ارسال آثار به همایش بین‌المللی گفتگو و مناظرات رضوی در اردبیل

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، از تمدید مهلت ارسال آثار به هفتمین همایش بین‌المللی گفتگو و مناظرات رضوی تا 15 فروردین 1401 خبر داد.

همایش بین‌المللی گفتگو و مناظرات رضویبه گزارش ایکنا از اردبیل، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، ۱۶ اسفندماه، از تمدید مهلت ارسال آثار به هفتمین همایش بین‌المللی گفتگو و مناظرات رضوی تا 15 فروردین 1401 خبر داد و اظهار کرد: اختتامیه این دوره از همایش گفتگو و مناظرات رضوی در 21 اردیبهشت ماه 1401 برگزار می‌شود.

وی، با قدردانی از همراهی‌های محققان و پژوهشگران حوزه فرهنگ رضوی، افزود: با توجه به شرایط کرونایی استان و نیز با توجه به ضرورت و اهمیت برگزاری مراسم اختتامیه، در بیست و یکمین روز از اردیبهشت ماه سال 1401، شاهد برگزاری مراسم اختتامیه این همایش در شهر اردبیل خواهیم بود.

دبیر همایش گفتگو و مناظرات رضوی، با اعلام اینکه از سری برنامه‌های هجدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به میزبانی استان اردبیل برگزار می‌شود، بیان کرد: محققان و پژوهشگرانی که موفق به ارسال اثر به این همایش نشده‌اند، تا 15 فروردین ماه 1401 فرصت دارند تا مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

وی اعلام کرد: این همایش با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های پژوهشی مرتبط با سیره ائمه معصومین و به ویژه حضرت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

بحرالعلومی به ترویج فرهنگ گفتگو و مناظره با الهام از مناظرات حضرت امام رضا(ع) را از دیگر اهداف این همایش اعلام کرد و افزود: تاریخ علم در گفتگو و مناظرات رضوی، مناظره در سیره و فرهنگ اهل بیت(ع) بررسی جنبه‌های مختلف گفتگو و  مناظرات حضرت امام رضا(ع) به عنوان  الگوی گفتگو و مناظره در‌تاریخ اسلام، گفتگو و نقش آن در جوامع دینی و ضرورت‌های آن در اندیشه رضوی از جمله محورهای این دوره از همایش است.

دبیر همایش گفتگو و مناظرات رضوی، افزود: محققان و پژوهشگران در محورهای ارتباطات و نقش آن در گفتگوی تمدن‌ها و ادیان و مذاهب، نقش رسانه‌ها در گفتگوی ادیان و مذاهب، فرهنگ گفتگو و نقش آن در ارتقای سرمایه اجتماعی، گفتگو در اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفتگو، دفاع و مقاومت، گفتگو و گام دوم انقلاب اسلامی، گفتگو و نقش آن در خانواده، نقش گفتگو و مناظره در اعتلای جامعه در عصر حاضر، جایگاه گفتگو و مناظره در روابط بین‌الملل و جایگاه گفتگو و مناظره در علوم اجتماعی می توانند آثار و مقالات خود را به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :