کد خبر: 4030290
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، گفت: اهمیت به مبدا تربیتی مادر عامل مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه بوده و در این زمینه ترویج سبک زندگی فاطمی پیام بیانیه گام دوم انقلاب است.

قاسم جعفرزاده تبلیغات اسلامی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، دوم بهمن‌ماه، ضمن گرامیداشت روز مادر به جایگاه ارزشمند حضرت زهرا(س) پرداخت و اظهار کرد: اهمیت به مبدا تربیتی مادر عامل مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه بوده و در این زمینه ترویج سبک زندگی فاطمی پیام بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی بیان کرد: بی‌شک بخش مهمی از مشکلات جامعه با تکریم مقام مادر در خانواده حل می‌شود چراکه نقش تربیتی مادران اساس و زیربنای فرهنگی جامعه بوده و بهترین اصول تربیتی را می‌توان در زندگی حضرت زهرا(س) یافت و توجه بیشتر به نقش مادران در جامعه بایستی محدود به زمان و مکان خاصی نباشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، ادامه داد: ضریب تأثیر و نفوذ مادران جامعه بسیار حساس‌تر از نقش پدران است، گرچه پدران نیز نقش کلیدی در تربیت فرزندان دارند اما مربی اصلی فرزندان، ماداران هستند که بایستی در این خصوص توجه و دقت بیشتری در ارتقای مهارت و دانش تربیتی در این قشر پر ارج و منزلت جامعه صورت گیرد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل، به آیاتی از قرآن کریم در خصوص زن و احترام به والدین اشاره کرد و افزود: خداوند در قرآن بنی‌آدم را تکریم کرده و ملاک و معیار برتری، تقوا و خویشتن‌داری عنوان کرد و افزود: در قرآن هر کجا در خصوص یکتاپرسی سخن به میان آمده، سخن از اطاعت از پدر و مادر آمده و توصیه به سخن گفتن با کرامت، محبت به پدر و مادر و همچنین در قرآن زن و مرد لباس برای هم معرفی شده‌اند.

جعفرزاده تصریح کرد: دفاع از ولایت در سیره فاطمی، الگوی مهم برای بشریت بوده و حضرت زهرا(س) در دفاع از حقانیت ولایت زمان خویش پایدار بوده و اگرچه فقط یک زن در میدان باشد باز هم با صلابت و وقار در دفاع از حریم ولایت ایستادگی کرد و الگوی شایسته برای بشریت شد.

وی، بر اهمیت ترویج سبک زندگی فاطمی در تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: امروزه بیشترین آسیب‌های اجتماعی متوجه خانواده بوده و در مقابل، استحکام این بنای مهم باعث کاهش مشکلات و معضلات در جامعه است که در این میان الگودهی و تبیین سبک زندگی دینی برگرفته از سیره فاطمی می‌تواند نکته‌های مهم اخلاقی را برای زوجین نمایان کرده و به خانواده‌ها قوام و ثبات بخشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: