کد خبر: 4029218
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸

شعار «اردبیل شهر مهربانی‌ها» با هدف کمک به هم‌نوعان در روزهای برفی استان نامگذاری شده است که شاهد استقبال خوب هموطنان از این طرح در کولاک برف و یخبندان بوده‌ایم.

برف در اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، شعار «اردبیل شهر مهربانی‌ها» با هدف کمک به هم‌نوعان در روزهای برفی استان نامگذاری شده که شاهد استقبال خوب هموطنان از این طرح در این کولاک برف و یخبندان بوده‌ایم. در حالیکه ۳ روز از بارش برف در استان می‌گذرد، اما همچنان بارش ادامه دارد و رخت سفید بر تن اردبیل کرده است. برف اگرچه منظره بسیار زیبایی را به استان بخشید اما بسیاری از محلات، کوچه‌ها، راه‌ها و مسیرها بسته شده است.

این در شرایطی است که بسیاری از راه‌های روستایی نیز به صورت کامل مسدود و راهداران درصدد باز کردن راه‌ها هستند تا در اسرع‌وقت شرایط را به وضعیت عادی برگردانند تا مردم بتوانند به کارهای خود بازگردند و روال عادی زندگی را طی کنند.

۷۹۰ خودروی گرفتار در اردبیل امدادرسانی شد

عزت‌الله ضربی، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل، در این زمینه بیان کرد: امدادرسانی به ۷۹۰ نفر از اردبیلی‌ها که در محورهای مواصلاتی استان گرفتار شده بودند انجام شده است که ۱۷ تیم عملیاتی با ۱۸ دستگاه خودروی امدادی به هموطنان امدادرسانی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان اردبیل ادامه داد: تداوم خدمت‌رسانی هلال احمر استان در روزهای برفی آینده را شاهد خواهیم بود که در این زمینه سعی بر امدادرسانی حادثه‌دیدگان است تا بتوانیم خدمات لازم را به آن‌ها ارائه دهیم.

ضربی تأکید کرد: ۱۵ پایگاه امداد ثابت و موقت به حادثه‌دیدگان خدمات ارائه می‌کنند تا خودروها و مسافران گرفتار در برف و کولاک را نجات دهند که به همین منظور انجام تلاش‌های لازم در این زمینه با جدیت ادامه دارد تا بتوانیم به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

انسداد راه ۵۰۰ روستای اردبیل

کمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل، نیز اظهار کرد: راه ۵۰۰ روستای استان به دلیل بارش سنگین و کولاک برف مسدود شده به طوری که ارتفاع برف در برخی از مناطق کوهستانی و ارتفاعات از مرز ۶۰ سانتی‌متر گذشته و در معابر شهری و روستایی به ۳۵ سانتی‌متر رسیده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر اکیپ‌های اجرایی و خدماتی در حال بازگشایی مسیرهای اصلی و فرعی هستند و راه ارتباطی ۵۰۰ روستا که در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور واقع شده‌اند که نیروهای هلال احمر و اورژانس درصدد امدادرسانی هوایی به این روستاها هستند و بازگشایی مسیرها نیز با جدیت ادامه دارد.

میرجعفریان تصریح کرد: فشار گاز خوشبختانه در استان مناسب است اما انتظار داریم صرفه‌جویی در مصرف گاز مورد توجه واقع شود و از طرفی بارش سنگین و بی‌سابقه برف سبب شده تا نگرانی‌ها برای بسته شدن راه‌های روستایی افزایش یابد که به دنبال آن کاهش دما تا ۲۰ درجه زیرصفر برنامه‌ریزی‌ها را در این زمینه امری لازم و اساسی کرده است. انتظار داریم همشهریان خودرو را در کنار خیابان پارک نکنند و با برف‌روبی سطح شهر به صورت شبانه اقدام کنند که به همین منظور تردد بدون زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی را می‌‌گیرد تا جان هموطنان به خطر نیفتد.

وی در پایان گفت: ۲۲۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۴۳۰ نیروی خدمات‌رسانی در حال برف‌روبی و نمک‌پاشی هستند تا گردنه‌های صعب‌العبور را باز نگه دارند که با توجه به وضعیت آب و هوایی انتظار می‌رود تا از سفرهای غیرضروری در این ایام از سال خودداری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: