کد خبر: 3987207
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، گفت: مراسمات محرم، دسته گردانی روزانه و شبانه داخل بازار و فضای سربسته ممنوع است.

ممنوعیت عزاداری‌های محرم اردبیل در فضای سربستهبه گزارش ایکنا از اردبیل، بابک نخستین، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ششم مردادماه، در چهارمین جلسه هماهنگی با مسئولین سازمان تبلیغات اسلامی استان و هيات‌های امناء که بمنظور برنامه‌ریزی جهت برگزاری مراسم عزاداری محرم سال ۱۴۰۰ برگزار شد، اظهار کرد: پیشنهادهای مختلفی مطرح و تصمیمات لازم در جهت برگزاری این مراسم همراه با حداکثر رعایت دستورالعملهای بهداشتی مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: جهت حفظ سلامتی همشهریان عزیز در کنار برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، مقرر شد اولویت برگزاری هر مراسمی در فضای باز مد نظر بوده و در صورت محدودیت و عدم امکان برگزاری در فضای باز، بگونه‌ای باشد که به ازای هر ۴ متر مربع، یک نفر مستقر شده و باز بودن پنجره ها و تهویه مناسب در اولویت قرار گیرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در تمامی مراسم عزاداری، بیان کرد: از دیگر مصوبات این جلسه، ممنوعیت دسته گردانی روزانه و شبانه و مراسم داخل بازار مسقف بوده و در خصوص مراسمات طشت‌گذاری در مساجد جامع و اعظم و حسينيه اوچدكان، طبق مقررات سال قبل با افزایش نهایت ٢ برابر افراد نسبت به سال قبل و در سایر مساجد با افراد همان محله و با محدودیت تعداد و زمان برگزاری و تهویه مناسب خواهد بود.

نخستین با اشاره به تشکیل جلسات هماهنگی مراسم توسط هیات امنا در برنامه‌های مشترک و در نظر گرفتن وضعیت رنگ‌بندی استان تصریح کرد: گندزدایی محل و استفاده از محلول‌های ضدعفونی در دسترس برای مراجعین عزاداری و همچنین مدیریت افراد تماشا کننده و عزاداران اطراف مراسم اصلی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

وی تاکید بر برگزاری مراسم عزاداری امسال بدون تعطیلی و با هماهنگی در رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی بیان کرد: برپایی ایستگاه‌های صلواتی توزیع غذا و نوشیدنی ممنوع بوده و توزیع ماسک یا برگزاری کمپین نذر ماسک باید با رعایت فاصله‌گذاری و پرهیز از تجمعات انجام شده و بر این اساس فرهنگ‌سازی صورت گیرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، خاطر نشان کرد: بدیهی است در صورت تغییرات در وضعیت انتشار بیماری یا صدور دستورالعمل جدید از طرف ستاد کرونای کشوری، مراتب جهت استحضار هم استانی‌های عزیز و مسئولین ذیربط ابلاغ شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: