کد خبر: 3980137
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

نشست مشترک هیئت تجاری استان اردبیل با سرکنسولگری کشور‌های ترکیه و جمهوری آذربایجان در راستای معرفی توانمندی‌ها و افزایش صادرات استان به کشور‌های همجوار انجام شد.

نشست مشترک هیات تجاری استان اردبیل با سرکنسولگری کشور‌های ترکیه و آذربایجانبه گزارش ایکنا از اردبیل، بهزاد مهدوی، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، پنجم تیرماه در حاشیه این نشست که در تبریز برگزار شد، گفت: هیئت اعزامی استان اردبیل در این دیدار‌ها متشکل از جمعی از صنایع و واحد‌های تولیدی صادرات گرای استان بودند که در این نشست‌ها تلاش شد تا ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های استان، راه‌های افزایش صادرات استان به این دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این دیدارها، هیئت تجاری به تشریح روند تولیدات استان پرداختند، تصریح کرد: از سرکنسولگری‌های هر دو طرف دعوت شد تا به منظور آشنایی نزدیک از ظرفیت‌ها و توانایی‌های صنایع، به استان اردبیل سفر نمایند که این موضوع مورد موافقت سرکنسولگری‌های هر دو طرف واقع شد.

مهدوی ادامه داد: یکی از موضوع‌های مورد بحث در نشست مشترک با سرکنسولگری کشور جمهوری آذربایجان، پیگیری ایجاد شهرک مرزی مشترک بود که مقرر شد تا طرف آذری نسبت به پیگیری موضوع از کشور خود اقدام کند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، افزود: هدف از این دیدار‌ها و نشست ها، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدی استان به کشور‌های همجوار و هدف است که به منظور افزایش سهم صادرات استان به این کشور‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برای حمایت از صنایع کوچک، بسته‌های مختلفی از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی ارائه می‌شود که حمایت از برگزاری این نشست‌ها و حمایت از حضور واحد‌های تولیدی در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی نیز یکی از این نوع حمایت‌ها  است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: