کد خبر: 3956946
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، گفت: در سال ۹۹ نیاز‌های فناورانه ۱۶ واحد تولیدی استان مورد شناسایی قرار گرفت که از این بین ۲ واحد صنعتی منجر به رفع نیاز فناوری شد.

نیاز‌های فناوری واحد‌های صنعتی برطرف می‌شودبه گزارش ایکنا از اردبیل، محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، ۱۱ اسفندماه اظهار کرد: حرکت در مسیر پژوهش و توسعه صنعت و توانمند سازی واحد‌های تولیدی نقش کلیدی دارد که بدین منظور رفع نیاز‌های فناورانه واحد‌های صنعتی در حوزه تحقیق و توسعه، با همکاری مشاورین و واحد‌های صنعتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دانش و فناوری یکی از ضروریات مهم در توسعه صنعت و شهرک‌های صنعتی است که بدین منظور لیست الویت‌های پژوهشی توسط این شرکت احصاء و در اختیار پژوهشگران و کارشناسان قرار داده شده است.

اهلی افزود: با فعالیت‌های پژوهشی می‌توان فرآیند فناوری را در صنعت نهادینه نمود و با بهینه کردن سرمایه گذاری ها، به سمت اقتصاد صنعتی دانش مدار حرکت نمود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، تصریح کرد: باروری و به‌کارگیری طرح‌ها و ایده‌های فنآورانه و کارآفرین در کشور باعث رشد و توسعه صنعت می‌شود و زمینه ساز شکوفایی ایده‌های کارآفرین و حمایت از نوآوری و بروز خلاقیت نیرو‌های محقق جوان خواهد شد.

وی افزود: در این راستا حمایت از شناسایی، ارزیابی و دسته بندی نیاز‌ها و مسائل فناورانه صنایع کوچک و خوشه‌های صنعتی یکی از مواردی است که مورد حمایت شهرک‌های صنعتی قرار می‌گیرد و از طرح‌های موفق حمایت مالی می‌شود.

اهلی تصریح کرد: با شناسایی نیاز‌های فناورانه و احصاء مشکلات واحد‌های تولیدی، از واحد‌هایی که نیاز به رفع نیاز فناوری دارند در زمینه‌های مختلف از قبیل انتقال تکنولوژی حمایت مالی می‌شود که بدین منظور مشکلات فناوری ۱۶ واحد تولیدی استان مورد شناسایی و بررسی قرار گرفت که از این بین برای ۲ واحد صنعتی رفع نیاز فناوری به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: