کد خبر: 3954566
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
در ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، ۱۰ نفر از هم استانی‌ها در اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش قابل توجه آمار غرق‌شدگی در ۱۰ ماهه سال ۹۹ در استان اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان اردبیل، در ۱۰ ماهه نخست سال ۹۹، ۱۰ نفر از هم استانی‌ها در اثر غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که عدد ۱۹ را نشان می‌داد، کاهش چشمگیری داشته است.

تعداد مردان غرق شده در ۱۰ ماهه امسال ۷ نفر و تعداد زنان ۳ نفر ثبت شده است. از این تعداد ۱ نفر در اردیبهشت ماه، ۲ نفر در خرداد ماه، ۳ نفر در تیرماه، ۳ نفر در مردادماه و نهایتا ۱ نفر در شهریور ماه جان باخته‌اند و در ۴ ماه منتهی به پاییز و زمستان هیچ مورد فوتی به علت غرق شدگی ثبت نشده است.

گفتنی است که در سال ۹۹، ۲۲ نفر از هم استانی‌ها با علت غرق شدگی فوت شده بودند که بیشترین تعداد ۱۰ نفر در اردیبهشت ماه اعلام شده است.

آشنایی با فنون اولیه شنا، آشنایی با محدودیت‌های محل شنا و رعایت آنها، اطلاع از وضعیت عمق آب، عدم شنا در محیط‌هایی که غریق نجات حضور ندارد، توجه به علائم ایمنی و تابلو‌های هشدار کنار سواحل و رودخانه‌ها و عدم شنا بعد از مصرف دارو‌هایی که باعث خواب‌آلودگی و شل شدگی عضلات می‌شود از جمله توصیه‌هایی برای پیشگیری از غرق شدگی در رودخانه‌ها، کانال‌ها و آب‌های کم عمق است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: