کد خبر: 3948637
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، گفت: جشنواره تئاتر آیات بر پتانسیل‌های قرآنی و دینی تمرکز دارد و باید با نگاه آسیب شناسانه و کارشناسی ابعاد هنری و اجرایی آن بررسی شود.

تمرکز جشنواره تئاتر آیات بر پتانسیل‌های قرآنی و دینی استبه گزارش ایکنا از اردبیل، عبدالله بحرالعلومی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل، ۳۰ دی‌ماه، در جمع تعدادی از اصحاب رسانه، گفت: جشنواره تئاتر آیات بر پتانسیل‌های قرآنی و دینی تمرکز دارد و باید با نگاه آسیب شناسانه و کارشناسی ابعاد هنری و اجرایی آن بررسی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، اظهار کرد: میزبانی این رویداد بزرگ تئاتری کشور که مزین به نام مبارک امام رضا(ع) است، نشان دهنده پتانسیل بالای استان خراسان شمالی برای برگزاری رویداد‌های هنری بوده و کیفیت جشنواره آیات را در سطح بالایی است.

وی افزود: تحرکی که در نتیجه برگزاری این گونه جشنواره‌ها به وجود می‌آید، به ارتقای سطح فعالیت‌های هنری استان‌ها کمک شایانی می‌کند.

بحرالعلومی، بیان کرد: جشنواره تئاتر آیات بر مسایل اعتقادی و دینی تمرکز دارد و می‌تواند با نگاه عمیق و دقیق به این مسایل در جهان و جامعه معاصر متمایز از رویداد‌های دیگر قرار بگیرد و توجه و گفتگو در این زمینه را در هنرمندان منتقدان و مخاطبان طرح کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با تاکید بر اینکه جامعه نیازمند چنین فرصت‌هایی است و چه از نظر سرگرمی و چه از نظر تامین نیاز‌های معنوی برگزاری جشنواره آیات در چنین شرایطی لازم است، گفت: با برگزاری این جشنواره به صورت مجازی، می‌توان در این شرایط از امکاناتی که در فضای مجازی وجود دارد استفاده و هم نیاز‌های معنوی جامعه را تامین کرد و هم مخاطرات موجود در برگزاری این رویداد‌ها به شکل حضوری را به حداقل رساند.

وی با بیان این که نمایش «باد سرخ» به کارگردانی «کریم عظیمی ججین» از این استان قرار است در جشنواره ملی تئاتر آیات روی صحنه برود، خاطر نشان کرد: عرصه نمایش پر پتانسیل است و اغلب هنر‌ها را با خودش همراه می‌کند و رویکرد نوینی که این نمایش به قصه قرآنی دارد باعث شد این کار مطرح شود.

گفتنی است؛ جشنواره سراسری تئاتر آیات از اول تا سوم بهمن به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز هنر‌های نمایشی کشور به میزبانی خراسان شمالی برگزار می‌شود و قرار است ۸ اثر نمایشی با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار برگزیده از طریق فضای مجازی و با قرار گرفتن روی سایت‌های معتبر و مرجع در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: