کد خبر: 3928649
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
کارگاه آموزشی سلامت روان و نشاط اجتماعی، با رویکرد آموزه‌های دینی و فرهنگ مهدویت در فرهنگسرای بانوان استان اردبیل برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی سلامت روان و نشاط اجتماعی در اردبیلامیر رجبی، رئیس حوزه هنری استان اردبیل در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: کارگاه آموزشی سلامت روان و نشاط اجتماعی، با رویکرد آموزه‌های دینی و فرهنگ مهدویت، ۲۰ مهرماه در فرهنگسرای بانوان استان برگزار شد.

وی تأکید کرد: آشنایی با مفهوم و عناصر شادمانی در زندگی، نقش آموزه‌های دینی در سلامت روان، نحوه از بین بردن هیجانات منفی، افزایش تاب‌آوری و ایجاد انگیزه حرکت در مسیر شکوفایی از جمله سرفصل‌های کارگاه آموزشی «سلامت روان و نشاط اجتماعی» بود.

وی اظهار کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر مبنای توسعه فرهنگ مهدویت است، دشمنان فرقه‌های نوظهور را با هدف تردید اعتقادی، فاصله فکری و ایجاد انحراف در جوامع اسلامی به بازار اعتقادات کشانده‌اند.

رجبی گفت: مسئله مهدویت از ارزش بالایی برخوردار است تا جایی که بدون معرفت، شناخت پروردگار متعال میسر نیست، آثار خیر و برکت مهدویت به‌عنوان امامت عصر در جای جای این عالم پیدا و هویدا است.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه ایجاد نشاط اجتماعی خانواده‌ها باید به‌عنوان یک رویکرد تأثیرگذار در جامعه مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: خانواده به‌عنوان هسته بنیادین نظام اجتماعی، مهم‌ترین نهاد در جامعه است که باید توجه به نیاز‌های آن در اولویت قرار گیرد و سلامت روانی و اجتماعی یک جامعه به سلامت بنیاد خانواده‌های آن بستگی دارد.

وی با اشاره به جایگاه مشاوره و روانشناسان در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: صرف نداشتن بیماری روانی دال بر سلامت روان نیست بلکه کیفیت ارتباط با خود، دیگران و جهان، نشانه‌های سلامت روان اجتماعی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: