کد خبر: 3927404
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: بانوان نقش مهمی در مدیریت کرونا در خانواده و جامعه دارند.

نقش بانوان در مدیریت کرونا در جامعه کلیدی استبه گزارش ایکنا از اردبیل، فریبا محمدلو، مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری، ۱۴ مهرماه در نشست ستاد راهبردی بانوان، گفت: زنان با مدیریت خانواده، کنترل رفت و آمد آنان و حفظ سلامتی و تغذیه اعضای خانواده نقش مهمی در مدیریت کرونا دارند.

وی با بیان اینکه از بانوان به‌عنوان ستون اصلی خانواده در مبارزه با کرونا باید بیشتر حمایت شود، افزود: برخی از بانوان سرپرست خانوار و شاغل در رسته‌های شغلی آسیب‌پذیر از کرونا دچار مشکلات مالی و معیشتی شدند که این قشر باید توسط دستگاه‌های حمایتی شناسایی شوند.

مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: بانوان سرپرست خانوار به دلیل از دست دادن کار‌های خود از جمله آرایشگری، خیاطی و صنایع دستی با مشکلات مالی مواجه شده‌اند و برخی از آن‌ها در پرداخت اجاره‌بهای محل کارشان با مشکل مواجه شده‌اند.

محمدلو ضمن قدردانی از همکاری دستگاه‌های حمایتی در راستای رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار و کودکان کار بر استمرار این اقدام تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های آموزشی نیز لازم است در این ایام با ارائه راهکار‌های رعایت بهداشت خانواده و نحوه مدیریت خانواده به زنان خانه‌دار، آنان را در کنترل هر چه بهتر این بحران یاری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: