کد خبر: 3908023
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
مسئول کانون خانواده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با بیان اینکه اگر سیره رضوی در جامعه گسترش یابد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، اظهار کرد: بازشناسی آموزه‌های تربیتی امام رضا(ع) رشد تمام ابعاد وجودی انسان را شامل می‌شود.

بازشناسی آموزه‌های تربیتی امام رضا(ع) رشد تمام ابعاد وجودی انسان را شامل می‌شودندا عظیمی، مسئول کانون خانواده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در گفتگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: افراد جامعه باید آگاهی خود را از سیره و سبک زندگی امام رضا(ع) در زندگی افزایش دهند و روح و روان را رضوی کنند، چرا که از این طریق بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.
وی با بیان اینکه اگر سیره رضوی در جامعه گسترش یابد، منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود، ادامه داد: بازشناسی آموزه‌های تربیتی امام رضا(ع) رشد تمام ابعاد وجودی انسان را شامل می‌شود.
مسئول کانون خانواده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی، تصریح کرد: محیط خانواده شخصیت فرزندان را تشکیل می‌دهد و پرورش و هدایت اخلاقی و دینی فراگیران در مرحله نخست در نهاد خانواده شکل می‌گیرد و بارور می‌گردد و در دوران تحصیل به ثمر می‌رسد، از این رو امام رضا(ع) والدین را به تربیت صحیح فرزندان توصیه کرده و آنان را مسئول اعمال فرزندان خویش می‌داند.
عظیمی با بیان اینکه با بهره‌گیری از آموزه‌ها، سبک زندگی و توجه به فرهنگ رضوی، زندگی خود را به معنای واقعی رضوی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: کسانی که برای تربیت فرزندان خویش دنبال الگو و سرمشق هستند می‌توانند با آگاهی از روش‌های تربیتی امام رضا(ع)، سیره و سبک زندگی آن بزرگوار را سرمشق در زندگی قرار دهند.
وی یادآور شد: فرهنگ رضوی مجموعۀ آموزه‌های امام رضا(ع) و پدران پاک و معصومش تا پیامبر اکرم(ص) در حکمت نظری و عملی است و این تعالیم همتای آموزه‌های قرآن کریم، تبیین آیه‌ها و تجسم عینی و عملی آن است.
مسئول کانون خانواده دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه فرهنگ رضوی، فرهنگی است که امام رضا(ع) با حکمت و تدبیر از آن پاسداری کرده است، افزود: این فرهنگ، فرهنگی است که آدمی را در جاذبۀ هدف اعلای حیات به تکاپو وا می‌دارد و تمدن اصیل را برای بشریت به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: