کد خبر: 3902500
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
با هدف گسترش برکات و خدمات وقف در جامعه، ستاد مشورتی و هماهنگی امور خیریه در استان اردبیل، با حضور مؤسسات خیریه مردمی تشکیل شد.

خدمات وقف در استان اردبیل گسترش می‌یابدبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، ۱۳ خردادماه، در نشست ستاد مشورتی و هماهنگی امور خیریه استان اردبیل، اظهار کرد: جاری کردن ثمرات و برکات سنت حسنه وقف در جامعه و ترویج فرهنگ خیرخواهی و خدمت به نیازمندان، از مأموریت‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه  اوقاف حق ندارد در نیات واقفان تغییری دهد، افزود: موقوفات در سازمان اوقاف اصول اساسی هستند و توجه به آن‌ها از ضرورت‌هاست.

مدیرکل اوقاف اردبیل با بیان اینکه مرکز امور خیریه، با توجه به وضعیت اقتصادی کشور آمال و آرز‌وهای متولیان و واقفان، مبنی بر کمک‌رسانی به نیازمندان شکل گرفته است، ادامه داد: جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت مؤسسات و تشکل‌های خیریه به‌منظور هم‌افزایی، تسهیل امور و خدمات‌رسانی به نیازمندان و محرومان، در راستای حمایت هدفمند از افراد و خانواده‌های مستحق با رعایت عزت و کرامت انسانی با رویکرد توانمندسازی این قشر جامعه از ضرورت‌های این امر مهم است.

ستوده گفت: ساماندهی و جمع‌بندی منابع مرتبط موقوفات استان، مشارکت‌های متولیان و اصحاب وقف، نذورات، کمک‌های هیئت امنای بقاع متبرکه و کمک‌های خیران، از اهداف مهم این ستاد به‌شمار می‌‌رود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: