کد خبر: 3902384
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸
استاندار اردبیل، گفت: سند جامع سلامت استان اردبیل با همکاری دستگاه‌های اجرایی متولی تدوین شده و در آینده نزدیک، این طرح عملیاتی می‌شود.

تدوین سند جامع سلامت استان اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل، ۱۲ خردادماه، در جلسه بررسی سند جامع سلامت استان، اظهار کرد: سلامت مردم در هر برهه زمان از اولویت برخوردار است و به دلیل چاقی و داشتن بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل فشار خون و دیابت در جریان ویروس کرونا تعداد مبتلایان و بستری‌ها زیاد شد.
وی با بیان اینکه بحث راه‌اندازی ورزش‌های همگانی و آموزش در اداره کل ورزش و جوانان و آموزش و پرورش باید جدی گرفته شود، افزود: تعداد جمعیت خانواده آموزش و پرورش بیش از سایر ارگان‌ها و خانواده‌ها است بطوری که بیش از۲۲۰هزار نفر تحت نظر این اداره‌کل فعال هستند.
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه سند جامع سلامت قبل از شیوع ویروس کرونا تهیه و تدوین شده بود، تصریح کرد: اجرای این سند بعد از فروکش کردن ویروس کرونا با هماهنگی دستگاه‌های متولی و تشکل‌ها در سطح استان با مشارکت مردم اجرا و عملیاتی می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه در این سند باید در حین اجرا تمام پیشنهاد‌ها و نارسایی‌ها بررسی شود، گفت: در بحث آسیب‌های اجتماعی از وجود جامعه‌شناسان و روانشناسان بیشتر بهره‌مند شدیم و نتیجه قابل قبولی در این طرح مشخص شد.
بهنام‌جو ادامه داد: در طرح سند جامع سلامت باید از متخصصان تغذیه در امر مشاوره و آموزش بیشترین بهره‌برداری را در صدا و سیما و کارگاه‌های اداری داشته باشیم.
وی ضمن تقدیر از کادر درمانی در بحث پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: باید در طرح جامع سلامت از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها جهت اطلاع‌رسانی دقیق، نهایت بهره را ببریم.
استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه در این طرح بحث ساماندهی پسماند، فاضلاب شهری، ورزش‌های همگانی و توسعه تحرکات همگانی در نظر گرفته شده، افزود: در سال‌جاری اعتبار خوبی برای توسعه فاضلاب شهری اردبیل و نمین و سایر شهرستان‌ها گذاشته شده و باید آب و فاضلاب استان در این زمینه برای تکمیل پروژه‌ها نهایت تلاش خود را بکار گیرد.
وی همچنین ساماندهی پسماند شهری و بیمارستانی با الگوگیری از استان‌های موفق و اجرای بخش خصوصی با حمایت شهرداری را ازالویت‌های این سند بر شمرد و افزود: علیرغم اجرای مفاد این سند ادارات دولتی و سازمان‌ها باید به عنوان الگو و سرمشق در بحث ورزش و توسعه ورزشی اقدام کنند.
بهنام‌جو همچنین از عوامل دانشگاه علوم پزشکی خواست غربالگری و آماری که در بحث کرونا به دست آمده جهت احصا و پیگیری از خانواده‌های دارای بیماری زمینه‌ای تلاش کنند.
استاندار اردبیل ادامه‌ داد: در شهرستان‌ها هم فرمانداری‌ها با پیگیری موضوع متناسب با موقعیت جغرافیایی و جمعیتی موضوع را مدیریت کنند.
در این جلسه هرکدام از اعضای حاضر مشکلات و پیشنهاد‌های خود را مطرح کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: