کد خبر: 3902374
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، گفت: احیای دروازه عالی‌قاپو اردبیل از اقدامات ارزنده سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی این شهر بود.

احیای دروازه عالی‌قاپوی اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، ۱۲ خردادماه، در جلسه با مدیران کل استان‌ها که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: احیای سردر عالی قاپوی اردبیل از اقدامات ارزنده سال گذشته در حوزه میراث فرهنگی بود.
وی ادامه داد: یکی از شروط مورد تعهد برای ثبت‌جهانی این اثر ارزشمند در سازمان جهانی یونسکو، تکمیل هفت باب معرفتی و معماری منحصر به فرد آن بود.
طالبیان با اشاره به اینکه دروازه اصلی مجموعه معروف به دروازه عالی‌قاپو متاسفانه در سالیان دور تخریب شده بود، گفت: خوشبختانه با احیای آن، مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی مطابق با اسناد ارائه شده تکمیل و سال گذشته به بهره‌برداری رسید.
در ادامه این وبینار،  نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، با اشاره به لزوم تکمیل فرایند الحاق مجموعه تاریخی کلخوران به مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی، افزود: با پیوستن این مجموعه به پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی علاوه بر توسعه فرهنگی، امکان معرفی آن در سطح بین المللی فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با صدور دستور معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، برای تسریع در تکمیل این فرایند در آینده نزدیک، برنامه‌های پیش‌بینی شده برای اجرا در این مجموعه ارزشمند فراهم آید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: