کد خبر: 3901018
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
امام جمعه پارس آباد، بازگشت و رجعت بشریت به خود و برملا شدن چهره واقعی آمریکا و کشور‌های اروپایی را از دیگر محاسن شیوع بیماری کرونا دانست و اظهار کرد: کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشت.

کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشتبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام علی اکبر باقری بنابی، امام جمعه پارس‌آباد، سوم خردادماه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که با موضوع بررسی راهکار‌های تداوم پیامد‌های مثبت فرهنگی ایام کرونایی برگزار شد، با اشاره به آثار خوب و محاسن بیماری کرونا در جامعه، افزود: شیوع این ویروس اگرچه خسارات زیادی به اقتصاد و دیگر حوزه‌ها و بخش‌ها وارد کرده است، ولی نباید آثار و پیامد‌های مثبت این بیماری بر سبک زندگی نادیده گرفته شود.
وی ادامه داد: کرونا با همه تاثیرات منفی اش، آثار مثبت فراوانی هم به خصوص در زمینه سبک زندگی فردی و اجتماعی به دنبال داشته که ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی، کاهش ترافیک و تصادفات جاده‌ای به خصوص در عید نوروز، کاهش مصرف گرایی و هزینه‌های غیر ضروری، ارتقای سطح بهداشت عمومی و فردی، جلوگیری از ریخت و پاش، گسترش فرهنگ ایثار و دستگیری از نیازمندان و فعالیت‌های جهادی و نیز تلاش و مجاهدت کادر پزشکی و درمانی از آن جمله است.
باقری بنابی بازگشت و رجعت بشریت به خود و برملا شدن چهره واقعی آمریکا و کشور‌های اروپایی را از دیگر محاسن شیوع این بیماری دانست و اظهار کرد: کرونا، نقاب از چهره اروپا و آمریکا برداشت.
وی، با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های وصف ناپذیر جهادگران بهداشتی، نیروی انتظامی، سپاه و فرماندار و نیرو‌های بسیجی این شهرستان در مقابله با این ویروس منحوس، اضافه کرد: تلاش‌ها و خدمات این عزیزان هیچ وقت از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.
امام جمعه پارس آباد با بیان اینکه عمل به آموزه‌های دینی و توصیه‌های دین مبین اسلام در مقابله با بیماری‌ها و بلایا، بسیار موثر و کارساز است، بیان کرد: آحاد مردم نوع دوست در سایه کمک‌های مومنانه جلوه‌های زیبایی از همدلی و وحدت و نیک اندیشی به نمایش گذاشتند که تداوم این عمل خداپسندانه به کاهش آثار منفی و ریشه کنی این بیماری کمک شایانی می‌کند.
وی همچنین به ضرورت تسریع در راه اندازی قرارگاه فرهنگی با استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با ایجاد و شروع فعالیت این قرارگاه، فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و ورزشی جهت دهی و ساماندهی می‌شود.
عدالت حاجی پور، فرماندار پارس آباد نیز با بیان اینکه هنوز وضعیت این شهرستان از نظر بیماری کرونا عادی نشده است، ادامه داد: مردم و دستگاه‌ها باید تا عادی شدن اوضاع، همچنان دستورالعمل و پروتکل بهداشتی را رعایت کنند.
حاجی پور، امنیت و سلامت را دو نعمت بزرگ الهی دانست و افزود: با متخلفان و کسانی که بخواهند در هر نقطه‌ای از شهرستان، امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازد برابر قانون به شدت برخورد خواهد شد.
وی همچنین با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات پزشکان و پرستاران و مدافعان سلامت این شهرستان و نیز با اشاره بر ضرورت ترویج کتابخوانی، نسبت به نامگذاری دو میدان شهر پارس آباد به نام «کتاب» و «مدافعان سلامت» تاکید کرد.
در این جلسه همچنین با اهدای لوح و هدیه از خدمات و تلاش‌های مدیر شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در مقابله با بیماری کرونا قدردانی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: