کد خبر: 3871836
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
گروه فرهنگی- کارگاه آموزشی «تکنیک‌های فرزند پروری»، به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان اردبیل، در این نهاد برگزار شد.

کارگاه آموزشی «تکنیک‌های فرزند پروری» در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شدبه گزارش ایکنا از اردبیل، افسانه عزیزی، روانشناس و مدرس اداره بهزیستی اردبیل، ۲۵ دی‌ماه در کارگاه آموزشی «تکنیک‌های فرزند پروری» که به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی اردبیل برگزار شد، با اشاره به اینکه والدین برای تربیت فرزندان سالم و موفق به آموزش نیاز دارند، افزود: آشنایی با تکنیک فرزندپروری به والدین کمک می‌کند تا ارتباط موثرتری با فرزندان خود برقرار کنند.
وی اظهار کرد: والد بودن فرصت می‌دهد با درک و معنا بخشیدن به تجربه‌های اولیه کودکی خودمان، دوباره والد خود باشیم و رشد پیدا کنیم.
عزیزی با بیان اینکه فرزندپروری مناسب زمانی صورت می‌گیرد که خانواده از بند محدودیت‌های گذشته رها باشند و آن را درک کند، تصریح کرد: والدین باید مهارت‌های لازم برای ارتباط با کودکان را کسب نمایند، زیرا چگونگی احساس و تجربه در دوران کودکی تاثیر بسزایی در شکل‌گیری شخصیت افراد دارد.
مدرس این کارگاه با اشاره به اینکه روابط والدین و فرزند از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر تحول روانی و اجتماعی فرد است، یادآور شد: والدین موفق، به تعلیم و تربیت فرزندان شان به چشم یک سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنند.
عزیزی اضافه‌کرد: خانواده موفق با شناخت و درک نیاز فرزندان خود در هر دوره از زندگی تلاش می‌کنند عوامل بروز مشکلات را برطرف کنند چرا که به خوبی می‌دانند بی‌توجهی به نیاز‌ها می‌تواند آینده آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
وی با بیان اینکه والدین و سبک فرزندپروری آن‌ها نقش بسزایی در پرورش هوش هیجانی و بهداشت روانی کودک دارد، ادامه داد: درک هیجان برای والدین به معنی آگاهی از احساسات فرزندان و توانایی همدلی کردن با آن‌ها و نیز آرام ساختن و راهنمایی کردن آنهاست.
مدرس این کارگاه خاطرنشان کرد: دلبستگی ایمن یا پیوند عاطفی بین والدین و فرزند نه تنها باعث رشد کودک میشود بلکه از بروز اختلالات اضطرابی، ناامنی، افسردگی و سایر مشکلات در دوران بزرگسالی جلوگیری می‌کند.
عزیزی یادآور شد: در دلبستگی نا ایمن و یا اجتنابی کودک نسبت به برقراری ارتباط با دیگران بی اعتماد شده و در عین حال دچار اضطراب و استرس می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: