کد خبر: 3857756
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۹
گروه سیاست و اقتصاد- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: در هفت ماهه نخست امسال با پرداخت 31 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی، یک هزار و 160 فرصت شغلی جدید برای اقشار محروم و مددجویان این نهاد در استان اردبیل ایجاد شده است.

یک هزار فرصت شغلی برای اقشار محروم در اردبیل ایجاد شدبه گزارش ایکنا از اردبیل، منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل، عصر امروز، 26 آبان‌ماه در جلسه بررسی اشتغال مددجویان در اردبیل، با اشاره به افزایش ۴۰ درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان در هفت ماهه سال ۹۸ نسبت به هفت ماهه سال گذشته، اظهار کرد: کمیته امداد استان اردبیل همواره کوشیده است با جذب منابع بانکی و همکاری بانک‌های عامل و خیران بتواند اشتغال پایدار و مناسبی را برای خانوار تحت حمایت ایجاد کند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۱۶۰ فرصت شغلی جدید در هفت ماهه نخست سال‌جاری برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، اعلام کرد: بیش از ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

سیفی بیان کرد: بانک‌های عامل در یاری‌رسانی به خانوار تحت حمایت و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه نقش بسزایی ایفا می‌کنند به طوری که بانک‌های عامل بیش از ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در هفت ماهه سال‌جاری به خانوار تحت حمایت پرداخت کرده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: از طریق تسهیلات پرداختی بانک‌های عامل ۶۵۰ نفر از مددجویان تحت حمایت وارد بازار کار شده‌اند و به دنبال توسعه فعالیت‌ها با بانک‌های عامل هستیم تا با استفاده از این ظرفیت بتوانیم برای خانوار تحت حمایت اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه حسن اعتماد بانک‌های عامل موجب پرداخت سریع تسهیلات اشتغال به مددجویان شده است، گفت: خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل جزو خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانکی محسوب می‌شوند که دارای کمترین معوقات هستند.

سیفی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راهکار‌های کمیته امداد برای پایدارسازی فرصت‌های شغلی نظارت و بازدید‌های مستمر ازطرح‌ها است، افزود: امدادگران کمیته امداد در کنار بازدید و نظارت بر طرح‌های اشتغال‌زایی به مجریان راهنمایی و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌کنند تا هیچگونه انحرافی در اجرای طرح ایجاد نشود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل به ۱۹ هزار مورد بازدید و نظارت بر طرح‌های اشتغال و خودکفایی در هفت ماهه سال‌جاری اشاره کرد و گفت: با توجه به انجام بازدید‌های مستمر و ارائه مشاوره و راهنمایی‌های لازم توسط ناظرن فنی به مجریان، آن‌ها با همت بیشتری برای ارتقای سطح کیفی و کمی تولیدات خود تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارائه راهنمایی‌های فنی و تخصصی اولویت اصلی ناظران طرح‌های خودکفایی است، اعلام کرد: بر این اساس طرح‌های اشتغال در مسیر کارآفرینی قرار می‌گیرند تا برای بسیاری از کارجویان شغل مناسب ایجاد شده و فرصت‌های شغلی، کارایی بیشتری را در سطح منطقه داشته باشند.

سیفی با اشاره به برنامه‌های شاخص کمیته امداد استان اردبیل در زمینه اشتغال‌زایی، بیان کرد: اجرای طرح راهبران شغلی، استفاده از ظرفیت‌های بنگاه‌های اقتصادی در به‌کارگیری مددجویان و استفاده از بسته‌های تشویقی کارفرمایی از جمله برنامه‌های مهم این نهاد در توانمندسازی خانوار تحت حمایت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل حرکت به سمت مشاغل نوین و دانش‌بنیان را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل عنوان کرد و گفت: اجرای چنین طرح‌های توسط مددجویان می‌تواند علاوه بر ایجاد بازار مناسب، محصولات تولیدی آن‌ها نیز به سایر شهر‌ها و استان‌ها صادر شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: