کد خبر: 3855334
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱

مسلح شدن به ابزار فرهنگ و هنر راهکار مقابله با هجمه‌های دشمنان است

گروه فرهنگی- مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) گفت: برای مقابله با هجمه‌ها نیازمند آن هستیم تا خود را مسلح به ابزار فرهنگ و هنر کرده و از داشته‌های خود به شکل مناسبی حمایت کنیم.

مسلح شدن به ابزار فرهنگ و هنر راهکار مقابله با هجمه‌های دشمنان استبه گزارش ایکنا از اردبیل، محمودرضا برازش، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)، صبح امروز، 16 آبان‌ماه در ستاد برگزاری «پنجمین دوره همایش بین‌المللی گفتگو و مناظرات رضوی» که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: به منظور مصون ماندن از آسیب‌های رایج باید خوراک‌های مناسب فرهنگی و هنری متناسب با نیازهای روز جامعه برای اقشار مختلف مردم به ویژه نسل جدید تولید شود.

به گفته وی توجه به موضوع فرهنگ مورد تأکید مقام معظم رهبری هم بوده و باید در این خصوص تمامی مسئولان همت کنند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) تصریح کرد: چنانچه در تولید برنامه‌های فرهنگی و هنری موفق ظاهر شویم همگام با پیشرفت تکنولوژی حرکت کرده و از فرصت‌های فضای مجازی نیز بهره خواهیم برد.

برازش یادآور شد: برای مقابله با هجمه‌ها نیازمند آن هستیم تا خود را مسلح به ابزار فرهنگ و هنر کرده و از داشته‌های خود به شکل مناسبی حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات مناسب فرهنگی در چند سال اخیر در استان اردبیل اجرایی شده است، افزود: بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) نیز در استان اردبیل برنامه‌های مختلفی اجرایی می‌کند که از آن جمله می‌توان توجه ویژه به بخش پژوهش محوری در خصوص سیره رضوی و همچنین برگزاری همایش بین المللی گفتگو و مناظرات رضوی اشاره کرد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در ادامه این نهاد را بنیادی چند وجهی معرفی کرد که ارتباط تنگاتنگی با بخش‌های مختلف کشور دارد.

برازش از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط بنیاد از جمله جشنواره‌های کتاب و کتابخوانی، مقاله‌نویسی، داستان‌نویسی و دل‌نوشته‌هایی برای امام رضا(ع) در طول سال خبر داد.

به گفته وی در برگزاری نهضت کتابخوانی رضوی که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور متولی آن است، یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر مشارکت داشتند که در نوع خود کم سابقه است.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) ادامه داد: در بخش جشنواره دلنوشته‌هایی برای امام رضا(ع) هم که به میزبانی استان مازندران طی سال گذشته برگزار شد، حدود ۳۰۰ هزار نامه که برخی از آن از دیگر کشورهای اسلامی بود با مشارکت جامعۀ المصطفی به دبیرخانه ارسال و در جشنواره نقاشی نیز بیش از ۱۴۰ هزار اثر ارسال شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha