کد خبر: 3835118
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

خدمات درمانی با تخفیف ویژه به زوج‌های نابارور مناطق روستایی ارائه می‌شود

گروه اجتماعی- رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: طبق قرارداد بین بنیاد برکت و جهاددانشگاهی اردبیل، زوج‌های معرفی شده از سوی شرکت بنیاد برکت از مناطق روستایی و تحت پوشش کمیته امداد می‌توانند از خدمات مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با تعرفه مصوب وزارت بهداشت استفاده کنند.

خدمات درمانی با تخفیف ویژه به زوج‌های نابارور مناطق روستایی ارائه می‌شودبه گزارش ایکنا از اردبیل، مهران اوچی اردبیلی، رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل، روزگذشته، ۲۳ مردادماه در مراسم امضای قرارداد همکاری بین شرکت خدمات بیمه برکت و جهاددانشگاهی اردبیل گفت: طبق این قرارداد زوج‌های معرفی شده از سوی شرکت بنیاد برکت می‌توانند از خدمات مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل با تعرفه مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مراکز عمومی غیردولتی استفاده کنند.

اوچی اردبیلی با بیان اینکه زوج‌های جوان ساکن مناطق روستایی و یا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند، اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل در راستای سیاست‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی به منظور افزایش جمعیت و تحکیم بنیان خانواده و طبق این قرارداد خدمات درمانی را به بهترین نحو و با تعرفه مصوب شده به زوجین نابارور ارائه خواهد کرد.

وی ادامه داد: بر اساس این قرار داد، معرفی شدگان بنیاد برکت از خدمات درمانی میکرواینجکشن ICSL، انتقال جنین، برگشت از فریز، IUI، نگهداری جنین و IVF از تخفیفات برخوردار خواهند شد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل در حوزه گردشگری سلامت، ساماندهی و توسعه این بخش از اولویت‌های این نهاد در استان است.

اوچی اردبیلی راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری را از اقدامات مهم جهاددانشگاهی برای رفع نیاز استان عنوان و اظهار کرد: فعالیت این مرکز مشکلات بسیاری از زوجین نابارور را برطرف کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه با احداث و راه‌اندازی مجتمع درمانی سلامت در استان می‌توان فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و گردشگری استان توسعه بخشید، ادامه داد: این مجتمع علاوه بر ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات بیشتر درمان ناباروری، زمینه ورود جهاددانشگاهی را به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان را فراهم می‌کند.

طرح «برکت خانواده» در اردبیل اجرا می‌شود

بهنام احمدی، نماینده شرکت خدمات بیمه برکت در استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه فعالیت‌های جهاددانشگاهی در استان بسیار ارزشمند و قابل تحسین است، افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از طریق بنیاد برکت در قالب طرح «برکت خانواده» از زوج‌های نابارور مناطق محروم حمایت می‌کند که با انعقاد قرارداد همکاری با جهاددانشگاهی زمینه‌های اجرای این طرح در اردبیل نیز فراهم شد.

احمدی ادامه داد: با همکاری مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل و بنیاد برکت، هزینه‌های درمان زوجین نابارور روستایی تحت پوشش قرار گرفته و برخی مشکلات آن‌ها برطرف می‌شود که این کار امری خداپسندانه است.

وی با اشاره به این که بنیاد برکت با شناسایی خلاء‌های استان فعالیت‌های اثربخشی را در استان به انجام رسانده است، خاطرنشان کرد: با همکاری جهاددانشگاهی اردبیل درصدد هستیم تا برخی از فعالیت‌های شرکت خدمات بیمه برکت را در استان توسعه دهیم و استان را از مزایای آن بهره‌مند کنیم.

نماینده شرکت خدمات بیمه برکت در استان اردبیل یادآور شد: این نهاد انقلابی در خدمت رسانی به استان پیشگام است و صادقانه برای توسعه استان تلاش می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha