کد خبر: 3682884
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
گروه معارف: مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: سلامت معنوی و نجات جامعه و دستگاه‌های اجرایی در گرو اهمیت به نماز و امر به معروف و نهی از منکر است .

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، الله شکرعبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل، روزگذشته 26 دی ماه در جلسه شورای اقامه نماز اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به این که بالاترین ارزش و اعمال در متون دینی نماز است، گفت : بیش از 1000 آیه از قرآن یعنی یک ششم قرآن مربوط به نماز است که این اهمیت و آثار نماز را می رساند و سستی در نماز باطل بودن تمام کارهایی است که هر کسی در فعالیت روزانه خود انجام می دهد .
عبدی با بیان اینکه امروز مهمترین دغدغه در جامعه ما آسیب های اجتماعی و راه های مقابله با آن است، افزود: طبق فرمایشات و پیام های مقام معظم رهبری به اجلاس های سراسری نماز، ترویج و توسعه نماز، یکی از راه های اساسی مقابله با آن و کاهش آسیب های اجتماعی است.
وی گفت: این مسئولیت وظیفه یک فرد یا گروه خاص نیست و ستاد اقامه نماز کشور نیز جهت تحقق پیام های مقام معظم رهبری برنامه های متنوعی در این زمینه برنامه ریزی و موفق عمل کرده است و لازم است تمام دستگاه ها هم در این زمینه تلاش کنند .
عبدی در ادامه به وظایف و ماموریت ذاتی کمیته امداد نیز اشاره کرد و گفت :کمیته‌ امداد از دو جنبه به ترویج اقامه‌ نماز در جامعه کمک می‌کند یکی این که فرهنگ اقامه‌ نماز جماعت را در بین کارکنان و خانواده این نهاد اشاعه‌ می کند و دیگری این که می‌کوشد تا نماز را در بین مددجویان که اقشار آسیب پذیر هستند نیز رواج دهد.
وی در پایان سخنان خود با اعلام اینکه تمرکز فعالیت‌های فرهنگی در راستای ترویج نماز در بین مددجویان بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: سلامت معنوی و نجات جامعه و دستگاه‌های اجرایی در گرو اهمیت به نماز و امر به معروف و نهی از منکر است و توجه به نماز و ترویج آن تا حد بسیاری از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین اقشار مختلف جامعه جلوگیری می‌کند.
در پایان دشتی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره ) استان اردبیل نیز گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این اداره کل را ارائه داد و گفت: کمیته امداد استان اردبیل 27000نفر به صورت مستقیم و 35000 نفر نیز غیر مستقیم مددجو دارد و این اداره کل در کنار کمک های مادی مددجویان به فکر تقویت معنوی آنان نیز هست و برنامه های زیادی در این زمینه انجام داده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: