کد خبر: 4074634
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸

قیام سیدالشهدا مدرسه تربیتی برای نسل امروز است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا به عنوان دانشگاه و مدرسه تربیتی برای تعالی نسل امروز و آینده است.

قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی اربدیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم جعفرزاده، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان اردبیل، نهم مردادماه، در جمع فرهنگیان عاشورایی در اردبیل اظهار کرد: تربیت نسل شجاع و آزاده از فرهنگ عاشورا برگرفته شده و به عنوان بزرگ‌ترین دستاوردها و آموزه این نهضت است که در این زمینه نقش عموم مردم به عنوان سکانداران و طلایه‌داران نهضت سرخ حسین(ع) بسیار مهم است و باید با تلاش مضاعف در این زمینه نقش‌آفرینی شود.

وی بیان کرد: ابعاد مختلف قیام سیدالشهدا به عنوان دانشگاه و مدرسه تربیتی برای تعالی نسل امروز و آینده در نظر گرفته شده و باید تمام سعی و تلاش ما بر این باشد تا قیام امام حسین(ع) به درستی تبیین شود و نسبت به بازگویی حادثه کربلا و برجستگی‌های این نهضت و شعائر حسینی اقدام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل ادامه داد: مکتب امام حسین(ع) مکتب درس‌آموزی است و در این زمینه بشریت درس زندگی و هدایت را از این مکتب آموخته است و با توجه به نقش برجسته معلمان در انتقال مفاهیم تربیتی تلاش بر این است تا با الگوی هویت دینی انتقال مبانی معرفتی به بهترین شکل انجام یابد تا حقیقت نهضت کربلا برای نسل آینده بازگو شود.

جعفرزاده تصریح کرد: صحنه کربلا به عنوان صحنه حق‌جویی و انسانیت و تکریم شعائر انسانی است و شعارهایی که امام حسین(ع) در کربلا داده‌اند به عنوان شعارهای بین‌المللی است که انسان‌های بی‌شماری در طول تاریخ شیفته این شعارها شده‌اند.

وی اظهار کرد: نقش زنان تاریخ‌ساز کربلا انگیزه جوانان را برای حضور در این جهاد مقدس بسیار مهم و ضروری است و با تربیت چنین زنان شهدا و ایثارگران برای مسیر احیای مکتب حسینی گام برداشته شده و با توجه به این که نیازمند تربیت نسل اندیشمند و شجاع هستیم زمینه استحکام نظام اجتماعی را فراهم خواهیم آورد.

کلام‌الله صفری، مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در ادامه اظهار کرد: بهره‌گیری از محفل علم و معرفت سوگواران حسینی پیام و فلسفه قیام سیدالشهدا(ع) را در جامعه به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مطرح می‌کنیم تا انتقال پیام و مبانی معرفتی به نسل آینده تحقق یابد و بتوانیم تحقق اهداف مورد نظر باشیم.

وی بیان کرد: مکتب امام حسین(ع) زنده است و هیچ حرکتی نمی‌تواند چراغ هدایت و کشتی نجات را از مسیرش منحرف کند و به سمت متلاشی شدن بکشاند و اگر تاکنون عزاداری برای مکتب امام حسین(ع) ماندگار است به خاطر فضائل و شایستگی‌های این مکتب بوده است.

مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: لبیک‌گویی به امام حسین(ع) در واقع لبیک‌گویی به تمام خوبی‌ها و شایستگی‌های بشر است که در این مکتب نمود واقعی پیدا کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha