کد خبر: 4057998
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: همت جهاد دانشگاهی برای اجرای موفق و موثر طرح ملی سرباز ماهر در سطح استان قابل تقدیر است چرا که این طرح با ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان، کمک و نقش بسزایی در اشتغال‌زایی و تسهیل ورود آنان به بازار کار داشته است.

قاسمیانبه گزارش ایکنا از اردبیل، رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل، اظهار کرد: همت جهاد دانشگاهی برای اجرای موفق و موثر طرح ملی سرباز ماهر در سطح استان قابل تقدیر است.

وی انجام استعدادسنجی‌های لازم و غنی‌سازی دوره‌های آموزشی طرح سرباز ماهر را ضروری خواند و افزود: بازدید سربازان از واحد‌های تولیدی و خدماتی موفق می‌تواند به آشنایی آنان با کسب و کار‌های مختلف و فرا گرفتن راه و روش آغاز کسب و کار‌های مختلف، جدید و نحوه مدیریت مناسب آن کمک شایانی کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اینکه امروزه مهارت آموزی یکی از مهمترین نیاز‌های بازار کار است و افراد دارای تخصص و مهارت زودتر جذب بازار کار می‌شوند، ادامه داد: اگر سربازان وظیفه در دوران خدمت مقدس سربازی، آموزش‌های لازم مهارتی را نبینند بعد از پایان دوران خدمت به راحتی نمی‌توانند شغل و کسب و کار مناسبی برای خود پیدا کنند.

قاسمیان بر ارتباط تنگاتنگ متولیان برگزاری طرح سرباز ماهر با خانواده‌های سربازان آموزش دیده تاکید و خاطر نشان کرد: در جریان سازی این آموزش‌های مهارتی می‌بایست مشاوره‌های لازم به خانواده‌ها ارائه شود که فرزندانشان در سایه این طرح به یک فرد توانمند و دارای مهارت تبدیل شده است که با کمترین حمایت مالی و معنوی از سوی آنان می‌تواند کسب و کاری برای خود راه اندازی کند و همچنین برای خود زندگی پایداری تشکیل دهد.

وی افزود: متولیان امر باید ضمن تداوم اجرای طرح سرباز ماهر، ارائه آموزش‌های کاربردی دیگر را نیز در اولویت قرار دهند.

ایجاد بستر لازم برای اشتغال و افزایش توانمندی قشر جوان با طرح سرباز ماهر

در این دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز با اشاره به آموزش بیش از ۷۰۰۰ نفر از سربازان وظیفه نیرو‌های مسلح استان، بیان کرد: اجرای این طرح با عقد موافقت‌نامه همکاری بین اداره کل ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی استان اردبیل کلید خورد و تاکنون سه فاز آن برای ۶ هزار و ۷۰۴ نفر سرباز وظیفه نیروی انتظامی، ۲۳۶ نفر سرباز سپاه حضرت عباس(ع) و ۲۵۴ نفر سرباز ارتش با موفقیت برگزار شده و به تائید کارفرما رسیده است.

اوچی اردبیلی طول مدت دوره آموزشی طرح سرباز ماهر را ۸۰ ساعت اعلام و خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در این طرح ۴۸ ساعت آموزش مهارت‌های عمومی اشتغال و ۳۲ ساعت آموزش مهارت‌های عمومی زندگی را گذرانده و با کسب امتیاز لازم گواهینامه معتبر آموزشی دریافت می‌کنند.

وی گفت: فاز سوم طرح سرباز ماهر در سال ۱۴۰۰ برگزار شد و در این فاز پنج هزار و ۷۱۴ نفر سرباز وظیفه در پادگان‌های شهید مدنی اصلاندوز و شهید بیگلری مشگین شهر به صورت حضوری و مکاتبه‌ای از خدمات آموزشی و مهارت افزایی بهره‌مند شدند.

اوچی اردبیلی، همکاری مسئولین تیپ ۴۰ متحرک هجومی ارتش مستقر در اردبیل - سراب، نیروی انتظامی و سپاه حضرت عباس(ع) استان را در اجرای بهینه سرباز ماهر قابل تقدیر دانست و اظهار کرد: این طرح افزایش توانمندی قشر جوان را فراهم می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: