کد خبر: 3947200
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در نشست با کارکنان تبلیغات اسلامی خلخال، تبلیغ دین را امری تعهد آور و خدمتی بزرگ در اشاعه اسلام ناب محمدی و عامل بیداری جوامع اسلامی بیان کرد.

تبلیغ دین تعهدآور و عامل بیداری جوامع اسلامی استبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل، ۲۲ دی‌ماه در سفر یک روزه به شهرستان خلخال، در نشست با کارکنان اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، مسئولیت خطیر روحانیون و مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی در تقویت باور‌های دینی و اعتقادی مردم را مهم عنوان کرد و گفت: تبلیغ دین تعهدآور، بیداری بخش و بصیرت افزا است و تنها خادمان مخلص توفیق ادای وظیفه تبلیغ دینی را کسب می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، به جایگاه مهم شهرستان خلخال در تدین و سابقه دینداری مردم این شهرستان و وجود علمای تراز استانی و کشوری از این منطقه اشاره کرد و گفت: شهر خلخال از شهر‌های مهم از لحاظ فرهنگی، سابقه دیانت، موقعیت جغرافیایی و تبادل فرهنگی بین استانی بوده و در عین حال از مناطق کم برخوردار از لحاظ اقتصادی در استان محسوب می‌شود که علارغم مشکلات موجود، مردم علاقه و وابستگی به مکتب اهل بیت را همواره با شور و شعور بالایی ابراز کرده‌اند.

وی بر حفظ و حراست از اعتماد و جایگاه معنوی مجموعه تبلیغات اسلامی در کنار مردم، تاکید کرد و گفت: اخلاص در عمل باعث اعتماد افکار عمومی و جذب مردم به سمت فعالیت‌های ارائه شده خواهد بود و کار‌های به صورت مردمی و با حمایت و نظارت مجموعه‌های مربوطه انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: همدلی و وفاق بین روحانیون و ائمه جمعه شهر‌ها باعث سازماندهی جدی و تقویت برنامه‌ها خواهد بود چرا که امامان جمعه ستون و خیمه گاه فرهنگی هر شهر محسوب می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، خاطر نشان کرد: ساماندهی امور روحانیون، مداحان، هیئت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، تشکل‌های دینی، دارالقرآن و... باید بنا به زیست بوم هر شهر و اولویت بندی نیاز‌ها صورت گیرد تا بتوان با استفاده از نیرو‌های مستعد و توانمند فعالیت‌های مختلف را با موفقیت پیش برد.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای رصد مسائل شهرستان تاکید کرد و گفت: برای ایجاد افق جدید در امور فرهنگی، قرآنی و دینی که حتی قابلیت الگودهی در سطح استانی و ملی باشد، بایستی با دید تخصصی و بهره مندی از فرهیختگان هر شهر مسائل را در کارگروه مورد بحث و بررسی قرار داده و مصوبات لازم را اجرا کرد.

در ادامه حجت‌الاسلام احمد شاد، رئیس سابق تبلیغات اسلامی خلخال، به ارائه گزارش اجمالی از فعالیت‌های انجام گرفته در این شهرستان از حمایت‌های مدیر کل در راستای پیشبرد این برنامه‌ها تقدیر کرد.

در پایان مراسم، حجت‌الاسلام صابر طهماسبی، رئیس جدید تبلیغات اسلامی شهرستان خلخال، خدمت در سنگر دین را توفیق بزرگ الهی عنوان کرد و گفت: تمام تلاش و همت خویش را با همکاری کارکنان این مجموعه در راستای توسعه فعالیت‌های تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان به‌کار خواهیم بست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: