کد خبر: 3861289
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
گروه اجتماعی- رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: تقویت و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مولفه‌های سالم‌سازی مراودات اجتماعی و نیز پرهیز از بی‌تفاوتی در مقابله با فساد از مهمترین کارکرد‌های بسیج است.

تقویت فرهنگ امر به معروف از مهمترین کارکرد‌های بسیج استبه گزارش ایکنا از اردبیل، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان اردبیل، عصر 11 آذرماه در مراسم قشر بسیج حقوقدانان اردبیل، ضمن تبریک روز بسیج حقوقدانان، اظهار کرد: یکی از عوامل اصلی موفقیت حقوقدانان اشرافیت بر موضوعات در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است و زمانی که این علم و اشرافیت با تفکر و روحیه بسیجی همراه باشد، سدی محکم در برابر هجوم دشمنان و کلید اصلی موفقیت و پیشرفت کشور خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیر و تصمیم‌ساز گفت: متاسفانه برخی از این سازمان‌ها و نهاد‌ها از این روحیه و تفکر بسیجی فاصله گرفته‌اند و این فاصله گرفتن خود موجب بسیاری از مشکلات در کشور شده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به نقش بسیج در محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال و تولید بیان کرد: دستگاه قضایی استان بر اساس همین رویکرد، اقدامات بسیار مطلوبی در حوزه حمایت از تولید و اشتغال داشته است، به‌طوری که با تلاش‌های صورت گرفته با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها توانسته است ۲۴ واحد تولیدی غیرفعال را با حمایت‌های قضایی خود دوباره فعال کند که کارخانه ذوب‌آهن اردبیل یکی از بزرگترین و مهمترین آن است.

عتباتی تقویت و گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و نیز پرهیز از بی‌تفاوتی در مقابله با فساد را از مهمترین کارکرد‌های بسیج عنوان کرد و افزود: نقش بسیج در سالم‌سازی مراودات اجتماعی بسیار مهم است؛ لذا فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مولفه‌های سالم‌سازی مراودات اجتماعی در جامعه باید با اثرگذاری قشر بسیج به نحو مطلوب گسترش یابد.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل با قدردانی از عملکرد سازمان بسیج حقوقدانان تصریح کرد: طرح یک مسجد یک حقوقدان از طرح‌های بسیار مهم در روشنگری، آگاهی‌دهی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم است که می‌تواند ضمن افزایش سرمایه‌های اجتماعی به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار و محروم به کاهش میزان ورودی پرونده‌ها در محاکم قضایی کمک کند.

عتباتی افزود: استفاده از ظرفیت کمیته صلح و سازش به منظور ترویج فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه و فعالیت‌های اقناعی و پرهیز از اقدامات منفعلانه از دیگر موارد مورد تاکید در استان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: