کد خبر: 3857759
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
گروه فرهنگی- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با اشاره به تاکید شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان در مورد حجاب و عفاف گفت: باید در قالب بسته‌های فرهنگی مختلف و یا برگزاری کلاس‌های عفاف و حجاب در حسینیه‌های شهدا جامعه را متوجه این موضوع کرد.

برگزاری کلاس‌های عفاف و حجاب در حسینیه‌های شهدابه گزارش ایکنا از اردبیل، یاسر شاهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل، عصر امروز، 26 آبان‌ماه در جلسه شورای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب بنیاد شهید اردبیل، با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه، اظهار کرد: دین اسلام در کنار تمام اعمال نیک و پسندیده‌ای که ما انسان‌ها را به آن دعوت کرده به مقوله عفاف و حجاب جایگاه خاصی داده و همه مسلمانان در آیات و روایت‌های مختلف ائمه اطهار(ع) به رعایت و ترویج آن سفارش شده‌اند.

وی خواستار اهمیت دادن واحد‌های مختلف بنیاد استان به موضوع عفاف و حجاب شد و افزود: در این بین واحد فرهنگی می‌تواند در کنار برنامه‌های فرهنگی خود، چون یادواره‌های شهدا، آموزش‌های فرهنگی و برنامه‌های اردویی با نصب بنر‌های مختلف و پخش بروشور با موضوع فرهنگ عفاف و حجاب این مهم را در جامعه ترویج نماید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با بیان اینکه شهدای ما در وصیت نامه‌شان به مقوله عفاف و حجاب و ترویج آن در جامعه در کنار سایر خواسته‌هایشان تاکید کرده‌اند، تصریح کرد: می‌توان با پخش بخشی از کلام شهدا در قالب بسته‌های فرهنگی مختلف و یا برگزاری کلاس‌های عفاف و حجاب در حسینیه‌های شهدا جامعه را متوجه این موضوع کرد.

شاهی یادآور شد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به جهت برخورداری از جایگاه خاص در جامعه و به دلیل ارتباط داشتن با اقشار ارزشمند جامعه در مقایسه با سایر دستگاه‌ها در موضوع امر به معروف و نهی از منکر پیشگام و الگوی جامعه است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را ضروری دانست و گفت:‌ ترویج آرمان‌ها و ارزش‌های شهدای والامقام امری مهم بوده که باید مورد توجه قرار گیرد و به ویژه در بین نوجوانان و جوانان فرهنگ ایثار و شهادت نهادینه شود تا بتوانیم کشور را در مسیر تعالی قرار دهیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: