کد خبر: 3856112
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۷
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از برگزاری هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: علاقمندان می‌توانند از تاریخ 25 آبان‌ماه تا 12 آذرماه امسال نسبت به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون اقدام کنند.

آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری قرآن و عترت اردبیل از 25 آبان‌ماهمهدی طاهری، معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در گفت‌وگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: هیجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت در بهمن‌ماه سال‌جاری در اردبیل برگزار می‌شود.

وی گفت: این آزمون در ٤ گروه امتحانی و ١٥ رشته شامل ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل بیت، حفظ قرآن کریم و آموزش‌های الکترونیک برگزار خواهد شد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل هدف از برگزاری این رویداد مهم قرآنی را در استان سنجش و ارزیابی کمی و کیفی عملکرد آموزشی موسسات و مراکز قرآنی، ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان برای فراگیری معارف قرآن و عترت و راهبری آموزش‌های قرآن و عترت در موسسات و مراکز قرآنی عنوان کرد.

طاهری شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی به ویژه در گروه سنی نوجوانان و جوانان و به‌روزرسانی و تکمیل بانک جامع اطلاعات قرآنی در رشته‌های مختلف آموزش قرآن و عترت را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد و گفت: شرکت در تمامی رشته‌های آزمون برای همه داوطلبان مرد و زن بدون هیچ گونه محدودیت سنی آزاد است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: آزمون به صورت کتبی و الکترونیکی و در همه شهرستان‌هایی که تعداد داوطلبان آن حداقل ۳۰ نفر باشد، برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند از تاریخ 25 آبان‌ماه تا 12 آذرماه امسال با مراجعه به پایگاه اینترنتی به نشانی www.quranedu.ir برای ثبت نام و شرکت در این آزمون اقدام کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: