کد خبر: 3855673
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل از اجرای «طرح تشویقی حافظان قرآن کریم» در اردبیل خبر داد و گفت: این طرح شامل افرادی می‌شود که به میزان ۵ جزء نسبت به رشته حفظی قبول شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به محفوظاتشان اضافه شده باشد.

اجرای «طرح تشویقی حافظان قرآن کریم» در اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ستوده، مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه اردبیل، ظهر امروز، 18 آبان‌ماه در تشریح جزییات «طرح تشویقی حافظان قرآن کریم» در اردبیل، اظهار کرد: این طرح شامل افرادی می‌شود که به میزان ۵ جزء نسبت به رشته حفظی قبول شده در سال‌های ۹۶ و ۹۷ به محفوظاتشان اضافه شده باشد.

وی تصریح کرد: این افراد در صورت قبولی در آزمون کتبی اداره ارشاد باید آزمون شفاهی اداره اوقاف و امور خیریه را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل بیان کرد: مهم‌ترین اهداف طرح تشویقی ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن‌ کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و نیز ایجاد انگیزه برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن‌ کریم است.

ستوده ادامه داد: آزمون کتبی اداره ارشاد در تاریخ سوم بهمن‌ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می‌شود و افراد برگزیده به آزمون شفاهی اداره اوقاف که در بازه زمانی ۵ تا ۱۲ اسفندماه برگزار می‌شود، راه می‌یابند و حافظان برگزیده در این آزمون، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه سفر‌های زیارتی را بدون قرعه کشی از سازمان اوقاف دریافت خواهند کرد.

وی با اشاره به شرایط شرکت‌کنندگان در این آزمون، بیان کرد: کلیه داوطلبان زن و مرد بدون محدودیت سنی مجاز به شرکت در این طرح هستند ضمن اینکه این طرح برای افراد زیر ۱۰ سال و حافظان روشندل بدون برگزاری آزمون کتبی اجرا می‌شود.

مدیر‌کل اوقاف وامورخیریه استان اردبیل گفت: مهم‌ترین اهداف طرح تشویقی ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن‌کریم برای تثبیت و ارتقای محفوظات و نیز ایجاد انگیزه برای حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن‌کریم می‌باشد.

ستوده یادآورشد: ثبت‌نام در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تاریخ ۱۲ آبان‌ماه تا ۱۲ آذرماه در سایت www.quranedu.ir امکان‌پذیر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: