کد خبر: 3843685
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
گروه اجتماعی- معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل گفت: از آغاز فعالیت این سامانه از ابتدای شهریورماه در سطح استان ۶ هزار و ۱۴۵ نفر از طریق این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت نام ۶۱۴۵ نفر از اردبیل برای سفر اربعینبه گزارش ایکنا از اردبیل، احدی، معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل، ظهر امروز، ۳۰ شهریورماه، در جلسه هماهنگی ستاد اربعین استان اردبیل با اشاره به فعالیت سامانه سماح برای ثبت‌نام زئران اربعین اظهار کرد: از آغاز فعالیت این سامانه از ابتدای شهریورماه در سطح استان ۶ هزار و ۱۴۵ نفر از طریق این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ثبت‌نام زائران اربعین از طریق این سامانه انجام می‌شود، گفت: هزینه ثبت‌نام در این سامانه ۲۲ هزار تومان بوده که برای بیمه از ثبت‌نام‌کنندگان دریافت می‌شود.
احدی با تاکید بر ثبت‌نام به موقع در این سامانه بیان کرد: با توجه به اینکه ثبت‌نام در سامانه سماح سبب امنیت برای زئر می‌شود باید زائران تلاش کنند تا قبل از اعزام نسبت به ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.
معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل با بیان اینکه زائران ثبت‌نام در این سامانه را به روز‌های پایانی موکول نکنند، تصریح کرد: در سال گذشته در لحظات آخر شاهد افزایش تعداد ثبت‌نام‌ها در سامانه بودیم که انتظار می‌رود امسال مردم استان در فرصت باقیمانده نسبت به این امر اقدام و از ثبت‌نام در لحظه آخر خودداری کنند.
وی با اشاره به تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در سامانه سماح در سال گذشته افزود: ۱۲ هزار نفر در سال گذشته برای سفر معنوی اربعین در سامانه ثبت‌نام کرده بودند که امسال پیش‌بینی می‌شود تعداد ثبت‌نام‌کنندگان از استان از این تعداد بالاتر باشد.
معاون سازمان حج و زیارت استان اردبیل مهلت ثبت‌نام در سامانه سماح را تا ۲۷ مهرماه دانست و گفت: انتظار می‌رود زائران قبل از این مهلت نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: