کد خبر: 3828671
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
گروه فرهنگی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در راستای تسریع عملیات عمرانی امامزاده سیدصدرالدین(ع) و لزوم خدمات‌رسانی بهتر به میهمانان به ویژه از کشور آذربایجان گام‌های اساسی برداشته شده است.

لزوم توجه به امامزاده سید صدرالدین(ع) به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری اردبیلبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ستوده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، روز گذشته، ۲۹ تیرماه ضمن بازدید کامل از روند گازرسانی، احداث سرویس بهداشتی و پروژه سپتیک امامزاده سیدصدرالدین(ع)، در جلسه‌ای که با حضور هیات امنا امامزاده برگزار شد، خواستار تسریع در عملیات عمرانی امامزاده و دقت در اجرا با در نظر گرفتن استاندارد‌های لازم و اصول مهندسی جهت خدمات بهتر به میهمانان شد.

ستوده افزود: با توجه به اینکه امامزاده صدرالدین همانند نگینی در شهر اردبیل می‌درخشد، این امامزاده آبروی شهر در استقبال و خدمت به میهمانان از اقصی نقاط کشور بویژه کشور جمهوری آذربایجان است.

وی اظهار کرد: باید تمام اقدامات به طوری هدایت شوند که تمامی امور عمرانی و فرهنگی در راستای تبدیل شدن این بقعه به قطب فرهنگی باشد.

ستوده گفت: تفاوت عمده این امامزاده با سایر امامزادگان استان در موقعیت قرارگیری استراتژیک آن است که محل رفت و آمد میهمانان خارجی است که در واقع به یک مکان بین‌المللی تبدیل شده است و با در نظر گرفتن این موضوع باید با مدیریت راهبردی و صحیح ظرفیت این امامزاده را جهت خدمات‌دهی مطلوب افزایش دهیم.

وی در ادامه گفت: وظیفه ما فعالیت بر اساس خط‌مشی است که سازمان ترسیم کرده است و به هیئت امنا نیز ابلاغ شده است که مهمترین آن فعالیت عمرانی براساس طرح جامع است.

ستوده گفت: در‌خصوص اجرای برنامه‌های فرهنگی این امامزاده از ابتدای سال توسط مرکز افق امامزاده انجام شده که می‌توان به طرح آرامش بهاری (تعطیلات نوروزی)، طرح ضیافت الهی (ماه مبارک رمضان)، برنامه‌های مناسبتی در موالید و شهادت امامان، برپایی نماز جماعت یومیه و برپایی خیمه‌های معرفت و هم اکنون طرح نشاط معنوی (تعطیلات تابستان) و برنامه‌های دهه کرامت و ویژه برنامه حجاب و عفاف و سایر برنامه‌های متنوع دیگر اشاره کرد که امید است با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم در ایام محرم با راه اندازی مجالس و دست جات عزادارای و برپایی موکب جهت خدمات‌رسانی به زائران اربعین باشیم.

در ادامه نوبخت و شکیبا به نمایندگی از هیئت امنا اقدامات صورت گرفته در بحث عمرانی را تشریح و اظهار کرد: این امامزاده دارای ۷ نفر اعضا هیئت امنا، ۳ نفر خادم ثابت و نزدیک 60 نفر خادم افتخاری است که در سال گذشته در طول سال تعداد ۶۵ هیئت مذهبی و مسجد به این مکان دعوت شده‌اند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: