کد خبر: 3828091
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
در خلخال؛
گروه فرهنگی- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل از کلنگ زنی احداث بنای جدید امامزاده سید ابوالقاسم کالار فرزند امام موسی بن جعفر(ع) خبر داد.

بازسازی بنای امامزاده «سیدابوالقاسم» در خلخال آغاز شدبه گزارش ایکنا از اردبیل، حجت الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، روز گذشته، ۲۶ تیرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنای فعلی امامزاده در روستای کالار از بخش‌های کردنشین شهرستان خلخال واقع شده و اهالی محل ارادت ویژه‌ای به این شخصیت معنوی دارند.
وی افزود: با توجه به قدمت بنای قبلی، در ۳۱۰ متر مربع عملیات بازسازی امامزاده آغاز شده و از جمله شبستان خواهران و براداران و حرم قرار است احداث شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان افزود: همچنین هیئت مذهبی ولایت و توحید از تهران در ۹۰ متر مربع عملیات ساخت دور حرم را عهده‌دار شده است.
به گفته ستوده با توجه به ارادت اهالی ساکن در شهرستان خلخال به این امامزاده، عملیات ساخت امامزاده از زیربنا آغاز شده و می‌تواند در رونق برنامه‌های مذهبی و گردشگری مذهبی این منطقه نقش چشم‌گیری را به دنبال داشته باشد.
احداث مرکز نگه‌داری سالمندان در زمین موقوفی
وی همچنین دیگر پروژه شاخص اوقاف و امور خیریه استان در شهرستان خلخال را احداث مرکز نگه‌داری سالمندان و معلولان عنوان کرد و گفت: این مرکز در زمین موقوفی آقایان البرز و علیرضا محمدی به متراژ ۴۱۵۰ متر مربع احداث می‌شود.
ستوده با بیان اینکه مرکز مستقر فعلی زمین مناسب نداشت، افزود: زحمات پرستاران و پرسنل این مرکز قابل تقدیر است و اداره کل اوقاف و امور خیریه مشارکت در امور خیر متناسب با نیاز جامعه را مسئولیت خود می‌داند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به مشارکت موسسه مهرآفرین در این طرح عمرانی اظهار کرد: با حمایت خیرین، اداره کل بهزیستی و اوقاف استان این مرکز در تیپ استاندارد نگه‌داری از سالمندان برای آقایان و بانوان احداث می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: