کد خبر: 3820047
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گروه اجتماعی ــ مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان اردبیل گفت: تشکیل کارگروه‌های تخصصی به منظور آسیب‌شناسی در امور خانواده و جامعه از جمله اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان در استان اردبیل است که این موضوعات به صورت جدی در راستای تحکیم بنیان خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی پیگیری می‌شود.

آسیب‌شناسی در امور خانواده و جامعه از جمله اقدامات بسیج حقوقدانان اردبیل استبه گزارش ایکنا از اردبیل، رضا ندایی، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان اردبیل، روز گذشته، 26 خردادماه در جمع تعدادی از خبرنگاران با بیان اینکه انجمن‌های تخصصی هشتگانه علمی راه‌اندازی و تشکیل خواهد شد، اظهار کرد: جامعه هدف حقوقدانان به صورت تخصصی در صنوف مختلف در قالب انجمن‌های حقوقی که مزین به نام شهداست، فعالیت می‌کنند.

وی افزود: برنامه‌های کاری و موضوعات بحث و بررسی این انجمن‌ها مباحث صرفاً حقوقی خواهد بود. مباحث مربوط به خانواده، آسیب‌های اجتماعی، کاهش جرایم، اطاله دادرسی، فضای مجازی، خشونت، خیانت و... و خروجی مثبت وتاثیرگذار از جلسات انجمن‌های تخصصی خواهد بود.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان اردبیل با بیان اینکه تأثیرگذاری ونقش آفرینی بسیج حقوقدانان در دستگاه قضایی و دادگستری استان از جمله دغدغه‌های ما در مورد عملکرد سازمان بسیج حقوقدانان می‌باشد، گفت: این افراد متخصص و کاردان در تلاش خواهند بود که عناوین مجرمانه درجامعه کاهش یابد.

ندایی ادامه داد: درصورتی که اگر روی این مسائل کار نشود و حساسیت ایجاد نشود، تبدیل به عرف خواهد گشت و در نهایت منجر به نافرمانی مدنی خواهد شد که باید با اصلاح آسیب‌ها و مشکلات کنونی به دنبال جلوگیری از عرفی شدن جرائم اجتماعی در جامعه بود.

وی تصریح کرد: منظور از تشکیل و راه‌اندازی انجمن‌های تخصصی از میان حقوقدانان، رشد و توسعه فرهنگ بسیجی در تراز انقلاب اسلامی، شناسایی، جذب، آموزش، تربیت و سازماندهی افراد در این انجمن‌های تخصصی حقوق جهت بهره‌گیری در عرصه‌های مورد نیاز انقلاب (کادرسازی)، آشنایی با نظام مسائل و احصاء اولویت‌های حقوقی قضایی کشور و آموزش مهارت‌های لازم به افراد منتخب در جهت رفع این مسائل و همچنین آشنایی و توانمندسازی مخاطبان با اصول مبانی نظری اسلام در راستای دستیابی به تحلیل منطقی از لزوم و بایسته‌های نظام سازی و تمدن‌سازی می‌باشد.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان استان اردبیل با اشاره به اینکه ما همواره در تلاشیم که افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم، شناخت از قوانین و توانمند ساختن حقوق عامه و مطالبه گری مورد توجه قرارگیرد، افزود: بنابراین تشکیل کارگروه‌های تخصصی به منظور آسیب‌شناسی در امور خانواده وجامعه از جمله اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان در استان اردبیل می‌باشد و این موضوعات به صورت جدی در راستای تحکیم بنیان خانواده وکاهش آسیب‌های اجتماعی پیگیری می‌شود و اولین گام این حرکت جهادی، ارتقاء سطح اخلاق و بصیرت در بین حقوقدانان بسیجی و سپس درجامعه است.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: