کد خبر: 3814816
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۱
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار اردبیل گفت: تبلیغات انتخاباتی اگر با رعایت اخلاق، منطق و دور از سیاه‌نمایی‌ها و بی انصافی‌ها باشند، می‌توانند به ارائه راه‌کارهایی برای توسعه استان منجر شوند.

رعایت اخلاق‌مداری و پرهیز از بی‌انصافی در فعالیت‌های انتخاباتیبه گزارش ایکنا از اردبیل، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل، روزگذشته، چهارم خردادماه در نشست با دبیران احزاب و گروه‌های سیاسی استان بر اخلاق‌مداری و پرهیز از بی‌تقوایی و بی‌انصافی در فعالیت‌های انتخاباتی تأکید کرد و افزود: تبلیغات انتخاباتی اگر با رعایت اخلاق، منطق و دور از سیاه‌نمایی‌ها و بی‌انصافی‌ها باشند، می‌توانند به ارائه راه‌کارهایی برای توسعه استان منجر شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و تنگناهای به وجود آمده، اظهار کرد: در کنار شیطنت‌های دشمنان، نحوه و کیفیت مدیریت هم در به وجود آمدن برخی مشکلات اقتصادی موجود نقش داشته و بر این اساس، برای مرتفع کردن معضلات موجود باید با شتاب بیش‌تری حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حرکت‌های مثمر و قابل توجه انجام گرفته در بخش‌های صنعت و کشاورزی در استان از قبیل تکمیل کارخانه بزرگ کامیون سازی مشگین‌شهر، فاز دوم آرتاویل تایر، شبکه پایاب سد خداآفرین، پتروشیمی نمین، مجتمع زنجیره‌ای شیرالات گرمی، بهره‌برداری از ۳۰۰ هکتار مجتمع گلخانه مغان در آینده نزدیک، تحول در وضعیت معیشتی نیروهای کشت و صنعت و دامپروری مغان و آغاز گزینش و به کارگیری ۵۰۰ نفر نیروی جدید در این شرکت در کنار برنامه‌ریزی برای رونق تولید و صادرات آن و اجرای بزرگ‌ترین پروژه‌های آبی کشور در استان را یادآور شد و  تصریح کرد: همه این کارهای مهم به همت بخش خصوصی و با حمایت ها و تلاش های نمایندگان استان، مدیران و همه دست اندرکاران محقق شده اند و امسال، سالی است که  اقدامات آغاز شده در سنوات گذشته، به مرور نتیجه می دهند و کاندیداها نیز باید برنامه های خود را برای تسریع  این حرکت‌ها اعلام کنند.

بهنام‌جو با بیان این که پروژه راه آهن میانه - اردبیل سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: تداوم این پروژه به پارس آباد و اتصال به خط ریلی جمهوری آذربایجان با ارائه توجیه اقتصادی در مرحله تعیین نقشه است.

وی اظهار کرد: از سال ۷۷ تا به امروز ۱۵۰ کیلومتر جاده چهار خطه در استان احداث شده و عملیات اجرایی ۶۰ کیلومتر دیگر در سال جاری آغاز می‌شود که این مقدار جاده چهار خطه، معادل یک سوم بیست سال گذشته است.

بهنام‌جو برنامه‌ریزی استانداری برای فعال‌سازی واحدهای تولیدی راکد به عنوان ظرفیت قابل توجه  اشتغال و تولید استان در سال رونق تولید را تشریح کرد و  از فعال‌سازی مجدد ۱۱۷ واحد جهاد کشاورزی در نقاط مختلف استان خبر داد.

وی به سفر آتی رئیس‌جمهور  به استان نیز اشاره کرد و گفت: اختصاص اعتبار به بخش صنعت استان از برکات این سفر خواهد بود.

بهروز ندایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در این جلسه از فعالیت ۴۷ حزب به طور رسمی در استان خبر داد و گفت: اکثر احزاب فعال استان مجوزهای لازم را از ماده ۱۰  دریافت کرده‌اند.

وی افزود: خانه احزاب استان در آینده نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: